2016 m. gegužės 23 d., pirmadienis

Gydytojos F. Taunytės mintys

Gydytoja, žurnalistė, rašytoja, šešių knygų apie sveikatą autorė, 87 metų Filomena Taunytė, buvo neretai prieštaringai vertinama dėl savo griežtų ir tiesmukų pasisakymų, tačiau visada mokanti sudominti žiūrovus patarimais apie sveikatą.
Žmogaus gyvenimas - iš keturių tarpsnių:
Žmogaus gyvenimas pasak F. Taunytės, skirstomas į keturis tarpsnius.Nuo 0 iki 20 metų - vaikystė, nuo 20 iki 40 metų - jaunystė, nuo 40 iki 60 metų - subrendimas, nuo 60 metų - senatvė, nors dabar laikoma, kad senatvė prasideda nuo 70 metų.
,,Jeigu mes būtume kiniečiai, mūsų požiūris į senatvę būtų kitoks, nes Kinijoje senatvė yra brangenybė. Jeigu 20-ties metų kinietis jaunuolis išgirsta, kad jis atrodo kaip senis, tai yra didžiausias komplimentas, tai reiškia, kad tu labai protingas, išmintingas. Pas mus, kaip žinia, būti seniu ne itin garbinga. Kiekvienas amžius turi savo ligas. Amžius negydomas ir nestumiamas į priekį. Nuo gimimo iki 20-ties metų žmogus privalo mokytis ir klausyti, nuo 20 iki 40 metų - tramdyti savo geismus ir norus, nuo 40 iki 60 - žmogus privalo būti teisingu, t. y. vadovavimo, rūpinimosi visuomene, vaikais, tėvais amžius, nuo 60 - išminties amžius, kuomet žmogus privalo mokyti kitus, tačiau pas mus, deja, nuo 60 metų žmogus ,,išmetamas" iš visuomenės ir jis tampa
pensininku", - teigė ji. Pasak F. Taunytės, taip jau atsitiko, kad dėl mūsų gyvenimo būdo, dėl gydymo, dėl senatvei būdingų pakitimų, ligos ,,pasislinko" atgal, link jaunystės ir subrendimo. Į vaikystės metus dar ,,neatėjo", bet baisu, kad taip neatsitiktų, nes jei gyvensim, kaip žadam, tai taip ir bus.
Cholesterolio - nemažinti:
Jaunystei būdingi visi alerginiai susirgimai, kuriuos mes dauginam valgydami konservantus, skiepydamiesi ir labai smarkiai gydydamiesi, ypatingai antibiotikais. Ne vien tik F. Taunytės, ir beveik visų medikų nuomone - alerginių susirgimų gydyti nereikia. Juos reikia reguliuoti mityba ir daugeliu kitų dalykų. Pagrindinė liga, atsiradusi po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje - cholesterolis.
O ką ji žmogui blogo daro? Nėra vaistų, kurie mažintų cholesterolį ir nereikia tokių vaistų dėl to, kad cholesterolį gamina tik mūsų kepenys ir nuo mitybos jis visiškai nepriklauso. Kur buvo padaryta pagrindinė
klaida? Triušius, kurie kaip žinoma, yra vegetarai, pradėjo maitinti mėsa ir buvo pastebėta, kad nuo tos mėsos jiems padidėja cholesterolis. Tuomet pripažinta, kad ir žmonėms yra taip pat. Nustatyta, kiek cholesterolio turi būti ir kad jį galima mažinti. Gydytojos žodžiais, po 5 mg kiekvieną dieną cholesterolio gamina mūsų kepenys, o tie vaistai, kuriuos žmonės geria, blokuoja cholesterolio gamybą kepenyse. Pabaigus tuos vaistus naudoti, jeigu dar nesugadinote kepenų, cholesterolis vėl atsistato.
Iki 40-ties - nevalia į Seimą :
Nustatyta, aprašyta ir ji tą patį aprašanti, kad žmogaus protas galvojimui pabunda apie 30-tuosius metus. Iki 40 metų rekomenduojama nieko nerinkti į Seimą ir Vyriausybę, dėl to, kad jaunesnis žmogus dar kvailas, turi tramdyti savo geismus ir norus. Kai kuriose šalyse į Seimą ir Vyriausybę renkami tik 45 metų žmonės.
Dabar protas pilnaverčiam gyvenimui ,,pakilęs" 20-čia metų vėliau, negu sustiprėja mūsų organizmas, tai senatvėje jis turi tarnauti 20-čia metų ilgiau. Nuo 70 iki 90 metų žmogus turi būti visiškai protingas, jeigu nesigydo ir pats savęs nealina. Ypatingai apie 45 metus prasideda organizmo persitvarkymas. Vadinamasis klimaksas kamuoja ir moteris, ir vyrus. Kai moteris muša karštis, gydytoja siūlo pakentėti, ,,neryti" tų vaistų, dėl to, kad jie nieko gero neduoda, tai yra normalus organizmo būvis, kuomet organizmas persitvarko į kitą
gyvenimą bei kitą sistemą. Tiek vyrams, tiek moterims reikia kiek galima ramiau ir rimčiau tai pralaukti. Netgi rekomenduojama išleisti žmogų į pensiją kokiems 8 mėnesiams, o paskui tegul vėl eina dirbti, nes po to ateina vėl geras ir darbingas amžius.
Yra šiokių tokių vaistų ir žolelių, skirtų būtent tam laikotarpiui. Tai juozažolė, jonažolė, kraujažolė, kuri laikoma moterų žole, bet jos galima duoti ir vyrams - nieko blogo neatsitiks.
Vaistai sąnariams stiprinti. šaltiena:
Gydytojos teigimu, vyresniame amžiuje pradeda skaudėti sąnarius.Pradedama gydytis vaistais, kaulams stiprinti, kurie yra ne kas kita kaip tinkas. Ji pasišaipė iš reklamos, kurioje dviračiu važiuoja vyriškis, jam suskausta sąnarį, jis nulipa nuo dviračio, į gerklę įsimeta tabletę, jam nušvinta akys ir jis vėl toliau važiuoja. Kaip tie vaistai gali veikti sąnarius, jeigu ta tabletė nukeliauja į skrandį?
F. Taunytė sakė, jog susirašinėjo su JAV gydytojais, kurių nuomone, be reikalo mes išsigalvojame vaistus, juk pas mus šaltiena yra pats geriausias vaistas nuo sąnarių. 
,,Išsivirkit šaltienos, ką mokate daryti labai gerai, tai pavaduos visus sąnarius ir t. t. Osteoporozė, osteochondrozė ir visi kiti dalykai yra normalūs pakitimai vyresnio amžiaus žmonių sąnariuose," -
šmaikščiai komentavo medikė.
Tik nepadauginkite vandens:
Gydytojos teigimu, didelė nesąmonė, kai rekomenduoja kasdien išgerti po 2 l vandens kiekvienam ir dar nešvęsto. Tai yra tas pats, kas cholesterolio gydymas. Jaunystėj galima, bet vyresnio amžiaus žmonės
vargu ar sulauks teigiamo rezultato, galbūt - priešingai. Vanduo jauname amžiuje sustabdo akmenligės progresavimą, akmenų susidarymą inkstuose, tulžies puslėje ir t. t. Įsivaizduokim, kaip jausis tiek
prigėręs vandens 70 metų žmogus, kurio širdis šiek tiek nusilpusi, inkstai blogiau veikia. Jeigu jis iš ryto su vienos citrinos sultimis išgers ne daugiau 2 stiklinių - viskas gerai, nes citrina šarmina kraują ir rūgština šlapimą, ko mums ir reikia.
Ar galima užkalbėti vandenį? Pasak gydytojos, jeigu vandenį visą naktį laikysime bažnyčioje, kur žmonės meldžiasi, kur vienas kitam linki ramybės, kur kunigėliui tik į ausį pasako savo nuodėmes, o čia pat jų
nedaro, tai tuomet paryčiais, šiokios tokios gerosios jo savybės gali išlikti.
Rekomenduoja valyti kepenis :
Žaliavalgystę ji apibūdino tarsi tai būtų sveikas maistas, tačiau trumpinantis gyvenimą. Dėl to, kad šitokį kvailą maistą pradeda valgyti tik sergantys žmonės. Juk karvė irgi vegetarė, atrodo, kad turėtų gyventi 120 metų, kaip žinote, anoji - nerūko, negeria, nepaleistuvauja, žalią maistą valgo, bet gyvena 20 ar 23 metus.
Gydytoja įvardino kokiais atvejais iš tiesų žmogui reikia pasiūlyti vegetarizmą. Tačiau sveikam žmogui būti vegetaru kaip ir laikytis dietos - nepatariama.
Kiekvienam žmogui ji rekomenduoja bent du kartus per metus išsivalyti kepenis. Asmeniškai ji tai yra išbandžiusi pati. Kiekvienas žmogus tai gali padaryti ir namuose. Stebuklingas vaistas yra badas. Kas tris 3
mėnesius ji badaujanti. Jei vieną kartą per savaitę pabadautume, neturėtume alerginių susirgimų, daug mažiau vėžinių susirgimų. Galima iškrovos dienas daryti kartą per savaitę ir valgyti vien tik obuolius arba tik morkas, bulves, juodą duoną su didele pluta.
,,Jei valgysi juodos duonos plutą, būsi raudonas ir sveikas. Juodos duonos pluta yra ne kas kita kaip anglis, pačios brangiausios ir geriausios anglies tabletės gaunamos iš juodos duonos plutos," - teigė ji, priminusi, kad niekada jos nenupjautume ir neišmestume.
Nuo saldumynų iki kiaušinių - Kaip sumažinti potraukį saldumynams? - paklausėme F. Taunytės.
Saldumynai turi labai daug tuščių kalorijų ir duoda labai daug energijos. Jeigu mažas vaikas turi potraukį saldumynams, tai dažniausiai jam pradės vystysis cukraligė. Paprasčiausiai, jam reikia neduoti saldumynų. Jei labai nori saldumynų suaugęs žmogus, galima suvalgyti juodos duonos su visa pluta arba medaus.
Kokiomis paprastomis priemonėmis galima sureguliuoti žarnyną, kad galėtume tuštintis bent kas antrą dieną?
Normaliai žmogus turi tuštintis du kartus per dieną, ar bent kartą. Jeigu tuštinamasi kas antrą dieną ar net rečiau, tokiam žmogui atsiranda odos niežėjimas, autointoksikacija, kitų negerų dalykų. Reikia pradėti arba kepenis išsivalyti arba gerai išsivalyti žarnyną.Paimame 1,5 l vandens, dedame 1,5 valgomo šaukšto druskos,
išspaudžiame iš 2-jų citrinų sultis, kad būtų šiek tiek skaniau ir per 1,5 val. išgeriame. Svarbu būti netoli tualeto. Tą pačią dieną maždaug už valandos prasideda viduriavimas, žarnynas išplaunamas nuo gleivių.
Po to žmogui prieš kiekvieną valgį reikia gerti vandens su citrinos sultimis ir į maistą dėti sėlenų, prastinti maistą, visiškai nevalgyti baltos duonos.
Kaip gelbėtis nuo pavasario depresijos, kai apninka liūdna nuotaika, sumažėja darbingumas?
Išsivalykit kepenis, pabūkit porą dienų nevalgę, pradėkite daug dirbti gryname ore. Aš turėjau šitą depresiją pati - ir pavasarinę, ir rudeninę. Užeidavo toks liūdesys, man atrodydavo, kad aš nieko nepadarau, kad mano gyvenimas beprasmis ir kad iš viso jis liūdnas. Aš jos dabar neturiu. Aš viską susireguliavau badaudama. Be abejo, mityba turi didžiausią reikšmę. Vieną kartą per mėnesį išsivalykit žarnyną.
Kaip padėti paaugliui pakelti nuotaiką?
Pirmiausia, irgi reikia žiūrėti mitybą, niekada neraginti valgyti,leisti jam būtinai kur nors išvažiuoti, kur jis norėtų, sudominti kuo nors. Paaugliui reikia nupirkti šunį. Nes vaikui labai reikia meilės, o meilės niekas taip gražiai ,,nepateikia" kaip šuo. Jis šunį turės išvesti rytą, per pietus ir vakare, jis jau turės pareigą. Jei
paauglys visiškai vienas, jam reikia ,,nupirkti" broliuką ar sesutę.Tai irgi geras dalykas.
Vyresnio amžiaus moteriai svaigsta galva, mėto į šonus, prasta galvos kraujotaka. Ką daryti?
Tikra priežastis yra vyresnis amžius. Kai užkalkėja kraujagyslės, visada padeda dėlių ,,pastatymas" ir be abejo, reikia reguliuoti mitybą.
Ar tiesa, kad žalioji arbata siaurina kraujagysles?
Vienam siaurina, kitam - ne. Jeigu geriant arbatą galvosite, kad kraujagyslės susiaurės, gal jos ir susiaurės. Bet tokio poveikio ji tikrai neturi.
Ponia Ksavera Vaištarienė yra sakiusi, kad labai nuodingas yra kiaušinis. Kokia jūsų nuomonė?
Koks tai yra nuodas? Vištelė padėjo kiaušinį, aplinkui yra organinis kalcis, viduje yra medžiagos, iš kurių šildant išsivysto viščiukas su smegenėlėm, su plunksnytėm, vidaus organais, kauleliais ir viskuo, to,
ko mums labiausiai reikia. Kaip tada jis gali būti nuodingas. Jeigu virsim po 20 kiaušinių per dieną, tai gerai nebus. Bet jeigu mes vaikui ir sau išvirsim po kiaušinį - į sveikatą. Kai dabar taip pabrango kiaušiniai, daugiau jų ir nesuvalgysime.

2016 m. gegužės 14 d., šeštadienis

SIELVARTAS AR DEPRESIJA

Gydytojai dažnai sutinka sielvartaujančius pacientus, jų artimuosius, pažįstamus. Dažniausiai sielvartas yra normalus reiškinys, praeinantis savaime, sulaukus pagalbos. Sielvarto eiga priklauso nuo paciento pasirengimo trukmės netekti artimojo, netekties staigumo, netekusio asmens svarbos.
Sielvartas gali komplikuotis sunkiąja depresija, psichoze, ažitacija, mėginimu nusižudyti, piktnaudžiavimu alkoholiu, vaistais.
Sielvarto ir depresijos simptomai yra labai panašūs. Sielvarto simptomai atitinka tas aplinkybes, kuriose atsidūrė asmuo, o depresija sergančiųjų pacientų klinika neadekvati, t.y. ilgam sutrinka veikla, būna liguistas savęs nuvertinimas, ryškiai sulėtėjusi psichomotorika.
Sielvarto ir depresijos simptomų skirtumai
SielvartasDepresija
Prasideda po naktiesPrasideda bet kada
Savigarbos jausmas nesikeičiaGali pasirekšti nevertiškumo jausmas
Socialinė ir darbinė veikla neryškiai ir laikinai sutrikusiRyškiai sutrikusi socialinė ir darbinė veikla
Mirusysis vertinamas realiaiMirusysi idealizuojamas ar jo vaizdas pernelyg iškreipiamas
Somatiniai depresijos požymiai (ankstyvas pabudimas, apetito stoka, kūno masės mažėjimas ir kt.) greitai praeinaSomatiniai depresijos požymiai būna ilgai
Distresas praeina per 6-12 savaičiųDistresas ilgalaikis, trunkantis 3-18 mėnesių 
Suicidinių minčių nėra arba jos trumpalaikėsSuicidinės mintys dažnos, planuojama savižudybė
 Antidepresantai nepadeda
Antidepresantai padeda

Sielvartas gali būti dėl skyrybų, mylimo gyvūnėlio netekties, netekto darbo, kūno dalies, pablogėjusios socialinės padėties. Klinika priklauso ir nuo asmens kultūros. Normalaus sielvarto požymiai yra depresinė nuotaika, nemiga, nerimas, blogas apetitas, sumažėję interesai, kaltės jausmas (išgyvenama, kad nebuvo padaryta tai, kas galėjo padėti išvengti netekties), sapnai apie mirusįjį, dirglumas, irzlumas, kaltinimas gydytojų, kurie gydė mirusįjį, nesugebėjimas susikaupti, dėmesio sutelkimas į daiktus, veiklą, prisiminimus, susiejusius su mirusiuoju, jausmas, kad mirusysis yra čia pat, taip pat dusulio jausmas ir kiti somatiniai simptomai. Psichologinė būsena gali pasireikšti šoku, neigimu, prašinėjimu ir mirusiojo ieškojimu. Aktyvūs simptomai paprastai būna 3-6 mėnesius, vėliau išnyksta.
Nepaisant nuomonės, kad sielvartas yra normali reakcija, tokiems pacientams dėmesys turi būti skiriamas ne mažesnis negu kitiems. Laiku pradėtas sielvartaujančio paciento gydymas apsaugo nuo sunkiosios depresijos. Padrąsinkite asmenį išreikšti savo jausmus, susijusius su mirusiu artimuoju, pakalbėkite apie jų buvusius santykius. Žmogų kartais užvaldo pyktis, dėl to, kad artimasis mirė. Reikia padėti jam išreikšti pyktį, nes jis jaučia kaltę dėl šio jausmo. Nuraminkite jį, paaiškindami, kad tokie požymiai yra normalus ir turi praeiti, kad tai nėra psichikos sutrikimas. Tačiau reikia vengti asmenį raminti ir neleisti jam išreikšti savo jausmų.

Pagal :
http://www.agora-fobija.lt/default.asp?DL=L&TopicID=28&Code=

2016 m. gegužės 11 d., trečiadienis

TRYS ZONOS

Norėčiau atskleisti šią efektingą emocijų paleidimo techniką, kaip elgtis su savo emocijomis, pojūčiais ir jausmais kiekvieną dieną. Mano nuomone, tai daug svarbiau nei valytis dantis kasdien, jei nenorite sirgti.

"10 sekundžių stebuklas" yra galingas vaistas ir gydo labai greitai. Puikus dalykas, ir tai taip pat gali būti naudojama profilaktiškai, kaip gyvenimo būdas. Naudojant šią techniką, galime pastebėti ir užkirsti kelią daugumai problemų, kurios anksčiau neramino mus. Atsipalaiduokite ir nuskaitykite/nuskenuokite savo kūną, ar jaučiate įtampą šiose 3 zonose. Pradėkite nuo zonos, kurioje jaučiate stipriausią įtampą (vertimas iš anglų kalbos):
1 Zona
Pojūtis: Jūsų nugara, pečiai ar kaklas įsitempę.
Emocija: Labai tikėtina, kad esate pikti, nusivylę arba susierzinę
Ko reikia: Jums reikia pasijausti lygiais. Jums reikia paieškoti, ką galiėtumėte padaryti, kad tai įvyktų.
Paprastas Dešimties sekundžių pranešimas: "Esu įsitempęs ir nusivylęs. Ką mes galime padaryti, kad dirbtume kartu kaip komanda.?"

Aš jaučiu įtampą nugaroje / kakle / pečiuose ... o tai reiškia:
Aš piktas (arba sudirgęs, susierzinęs, įniršęs) ... o tai reiškia:
Ribos peržengtos ... ir tai reiškia, kad:
Man reikia imtis veiksmų, kurie leistų man jaustis lygiam.
Jei aš galiu tai padaryti, tada galiu pajausti kaip tikrosios galios teka per mane.

Mūsų tyrimai parodė, kad geriausias būdas jaustis lygiems ir, kad kiti laikytų jus lygiais, tai tiesiog paprastai pareikšti savo pojūtį ar jausmą.
Bendraukite iš nuostabos ir atradimų pozicijos, o ne kaip auka.

Magija yra sukuriama, kai jūs padarote paprastą ir diskutuotiną pareiškimą apie savo pojūtį ar jausmą. Jei tai išreiškę, paliksite šiek tiek erdvės ir tylos, padarysite pauzę, tai pamatysite galingus rezultatus. Jeigu paskubėsite su paaiškinimais ar pradėsite daugiažodžiauti, rezultatas nebus toks efektyvus.
Negalima sakyti: Kodėl jūs niekada nesiimat jokios atsakomybės ? Kodėl aš turiu daryti viską?

2 Zona
Pojūtis: Jūsų gerklė ar krūtinė įsitempusi
Jausmas: Jūs esate liūdnas, ar įskaudintas, ar ilgitės kažko.
Reikia: Jums reikia pripažinti praradimą, koks jis bebūtų. Jums reikia išsiaiškinti, ko jūs ištiesų ilgitės.
Paprastas Dešimties sekundžių pranešimas:"Dabar jaučiuosi liūdnas, duodu sau šiek tiek laiko pajusti tai, ką aš praradau ir tai, ko aš tikrai noriu."

Jaučiu gumulą gerklėje / spaudimą ar gniaužimą krūtinės viršuje ... o tai reiškia:
Aš liūdnas ... o tai reiškia:
Aš patyriau praradimą ... ir tai reiškia, kad:
Man reikia surezonuoti su ta praradimo realybe ir atsisveikinti, net jeigu praradimas atrodo ir nereikšmingas.
Jei aš sugebėčiau tai padaryti, tada atsivertų kelias teigiamiems jausmams užpildyti krūtinę: meilei, dėkingumui, šiltam širdingumui.

Vienintelis dalykas, kuris gydo, tai susidurti tik dešimt sekundžių su savo praradimu be krūpčiojimo. Jūs suprasite, kad tai padarėte, kai gerklė atsilaisvins iš gniažtų.

Negalima: Nebandykite naudoti tokių užsimiršimo būdų, kaip reidai į šaldytuvą, barą ar prekybos centrą.
Negalima skambinti savo draugams ir padaryti jį / ją blogais. Vietoj to, skambinkite savo draugams ir paprašykite išklausyti jūsų, kol jūs reikšite savo liūdesį. Kai jausmai praeis, padėkokite jiems ir pasakykite,kad jie galės kitą kartą padaryti tą patį jums, kai turės kokių praradimų.

Aš jaučiu, lyg kas gniaužtų kumščiu krūtinę /sunku kvėpuoti ... o tai reiškia:
Aš ilgiuosi kažko ar ko nors ... o tai reiškia:
Aš patyriau, kad kažko trūksta / esu nevientisas ... ir tai reiškia, kad:
Man reikia imtis veiksmų, kad susijungti ir sukurti ryšį su savimi, kitu asmeniu ar pilnai išpildyti save.

Jei aš sugebėčiau tai padaryti, tada galėčiau bendrauti su žmonėmis širdingai. Gebėčiau išreikšti troškimus, kurie yra brangūs mano širdžiai, ir galėčiau padėti kitiems išreikšti jų.

Sutelkite savo dėmesį į jausmus krūtinėje. Paskambinkite savo draugui ir pasakykite jai / jam, kad jūs ilgitės jų. Atsiverkite, ko jūs ilgitės. Išlaikykite dėmesį ties savo ilgesiu ir nuolat ieškokite jo šaltinio tol, kol jūsų suspausta krūtinė atsileis...

Negalima: Nebandykite atitraukti ar nukalbėti save nuo šito jausmo. Nelyginkite savęs su savo draugu, nesukite pavydo ar konkurencingų minčių ratų.

3 Zona
Pojūtis: Jaučiate įtampa skrandyje
Jausmas: Jūs esate išsigandęs, neramus ar nervingas.
Reikia: Jums reikia jaustis saugiam. Jums reikia ieškoti, ką galite padaryti, kad tai įvyktų.
Paprastas Dešimties sekundžių pranešimas: ". Aš esu įsitempęs ir nervingas. Noriu jaustis saugiai."

Aš jaučiu stiprų sukimo pojūtį pilve ... o tai reiškia:
Aš bijau ... o tai reiškia:
Aš patyriau fizinio ar socialinio skausmo grėsmę ... ir tai reiškia, kad:
Man reikia imtis veiksmų, siekiant pašalinti grėsmę arba sukurti saugumo zoną aplink save.

Jei aš sugebėčiau tai padaryti, pajausčiau gilų įsicentravimo jausmą ir lengvai, eičiau per pasaulį.

Jei norite sukurti galingiauisus stebuklus, pasakykite vieną dalyką, kas būtinai turi būti pasakyta tam vieninteliam žmogus, kuriam jums būtinai reikia tai pasakyti.;

Orginalo kalba:
http://www.amazon.com/The-Ten-Second-Miracle-Gay-Hendricks/dp/1456317776

Zone One
Sensation:Your back (or shoulders, or neck) is getting tense.
Feeling: You're very likely angry or frustrated or aggravated
What You Need: You need to feel equal. You need to look for what you can do to make that happen.
A Sample Ten_second Communication: "I'm getting tense and frustrated. What can we do to work together as a team ?"

I am feeling tension in my back/neck/shoulders...which means:
I'm angry (or irritated, aggravated, mad)...which means:
I've experienced a trespass...and that means:
I need to take actions that allow me to feel equal.
If I can do that , I can feel a sense of authentic power flowing through me.

Our research has shown that the best way to feel equal and get others to treat you as equal is to communicate a straightforward statement of sensation or feeling.
Communicate from wonder and discovery, not from the position of victim.

The magic is created when you make a simple and arguable statement of sensation or feeling. If you will give some space and silence after saying it, you'll see powerful results. If you rush in with explanations or excess verbiage you'll dilute the results.
Don't say: Why don't you ever take any responsibility around here? Why do I have to do everything?

Zone Two
Sensation: Your throat or chest is getting tense.
Feeling: You're sad or hurt or longing for something.
Need: You need to face the loss, whatever it is. You need to figure out what you're really longing for.
A Sample Ten_second Communication: "I'm feeling sad right now. I want to take a moment and feel what I'm losing and what I really want."
I am feeling a lump in the throat/pressure or construction high in the chest...which means:
I'm sad...which means:
I've experienced a loss...and that means:
I need to resonate with the reality of my loss, to say good-bye, even if the loss seems insignificant.
If I can do that , I can open to the organic positive feelings that flow in the chest: love, gratitude, warm-heartedness.
The only thing that heals is to face the loss for ten seconds without flinching. You'll know you've done it when the construction in your throat begins to loosen.
Don't: Don't distract yourself by raiding the refrigerator, bar or the shopping mall. Don't call your friends and make him/her wrong. Instead, call your friends and ask them to listen while you express your sadness. When the feeling shifts, thank them and tell them you'll do the same for them the next time they have a loss.
I am feeling a fist in the chest/uneasy breathing...which means:
I'm longing for something or someone...which means:
I've experienced myself as missing something/incomplete...and that means:
I need to take actions toward union and connection with myself, another person, or my ultimate fulfilment.
If I can do that , I can meet people heart-to-heart. I can express the passions that are dear to my heart, and I can support others in expressing theirs.
Focus your attention on the feeling in your chest. Call your friend and tell her/him that you miss.Open up to what you're longing for. Keep your attention on the longing, and keep looking for the source of it until the fist in your chest releases..
Don't: Don't distract yourself or talk yourself out of the feeling. Don't compare yourself to your friend, spinning your wheels with envy or competitive thoughts.

Zone Three
Sensation: There's a racy, queasy tension in your stomach.
Feeling: You're scared or anxious or nervous.
Need: You need to feel safe. You need to look for what you can do to make that happen.
A Sample Ten_second Communication: "I'm getting tense and nervous. I want to feel safe."
I am feeling speedy/queasy/uneasy sensation in my stomach...which means:
I'm scared...which means:
I've experienced a threat of physical or social pain...and that means:
I need to take action to remove the threat or create a zone of safety around me.
If I can do that , I can feel a sense of deep centeredness and ease as I move through the world.

If you want to create the most powerful miracles, say the one thing that absolutely must be said to the one person you absolutely must say it to.

2016 m. gegužės 10 d., antradienis

NESAUGI MAMA

Kas nepaminima Mamų dienos proga:



Mokslininkė Mari Ainsworth sukūrė "Nepažįstamos situacijos" scenarijų. Ji pozicionavo, kad kūdikiam reikia "saugaus pagrindo", nuo kurio galima tirti pasaulį, siekiant suformuoti sveikus santykius į tą pasaulį ir žmones, kurie jame gyvena. Jei motina/globėja pastoviai tenkina kūdikio poreikius - ne tik maisto ir pastogės, jei ji sugeba užtikrinti stabilumą, saugumą, meilę, apsaugą-tada ji suteikia saugią bazę, iš kurios kūdikis galės tyrinėti, pasitikėti, reguliuoti savo emocijas ir formuos sveikus ryšius su pasauliu apskritai.

Kita vertus, jei globėjai yra nepastovūs ar jų iš viso nėra, kūdikis susiformuoja nesaugų prisirišimą ir tampa nepajėgus tyrinėti ir reguliuoti savo jausmų esant stresui. Be to, Ainsworth nustatė, kad kūdikiai ieško būdų, kaip išgauti savo poreikių patenkinimą iš savo nenuoseklių ir nepastovių globėjų, pavyzdžiui, rodant savo nenuraminamą elgesį, pasyvumą, priešiškumą arba iš viso ignoruojant motiną. Toks elgesys, teigia Ainsworth, skirtas norint paskatinti motiną veikti.

Nors Ainsworth tyrinėjo kūdikių elgsenos modelius, bet aišku, kad pamatytumėte, jog elgesio tarp kūdikių ir globėjų dinamika veikia ir tolimesnį gyvenimą. Kai pasitikėjimo savo motiną pagrindai yra nesaugūs, jie greičiausiai iškreips ir visus kitus būsimus santykius ir lūkesčius iš gyvenimo.

Plačiau anglų kalba: 

Ainsworth created the “Strange Situation” scenario. She posited that infants need a “secure base” from which to explore the world in order to form healthy relationships to that world and the people who inhabit it. If the caregiver consistently meets the needs of infant—beyond just food and shelter; if she is able to provide stability, safety, affection, protection—then she provides the secure base from which the infant will be able to explore, have confidence, regulate their emotions, and form healthy bonds with the world at large.
On the other hand, if a caregiver is inconsistent or absent, the infant forms an insecure attachment and becomes incapable of exploring or regulating their feelings in moments of stress. Further, Ainsworth found that infants devise ways to get their needs met by their an inconsistent caregiver, such as acting inconsolable, passive, hostile, or ignoring the mother all together. This behavior, Ainsworth argues, is meant to spur the mother into action.
Though Ainsworth kept her focus on the behavioral patterns of infants, it’s clear to see how the dynamic between infant and caretakers plays itself out through the course of one’s life. When the element of basic trust in your mother is precarious, it can, and likely will, distort the expectations for all other relationships in your life.

2016 m. gegužės 9 d., pirmadienis

SAVE KEIČIANČIOS SMEGENYS

Jeigu norite platesnės informacijos apie smegenų veiklą, rekomenduoju paskaityti knygą „Save keičiančios smegenys". Kanados mokslininkas, psichiatras, psichoanalitikas, Toronto ir Niujorko universitetų bendradarbis Normanas Doidge'as bestseleriu tapusioje knygoje „Save keičiančios smegenys" (The Brain That Changes Itself, 2007) išsamiai aprašo revoliucinį atradimą, teigiantį, kad žmogaus smegenys pasižymi gebėjimu keistis. Šios fundamentalios smegenų savybės, kurią imta vadinti neuroplastiškumu, atradimas radikaliai pakeitė ne tik medicinos mokslą, bet ir patį požiūrį į žmogaus smegenis kaip į nuolat kintantį ir galintį atsinaujinti neuronų tinklą.
Publikuojama pirmoji šios knygos ištrauką.
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-29756/straipsnis/Norman-Doidge-Save-keiciancios-smegenys-pirma-istrauka
2013 m. vasario 22 d. Vilniaus knygų mugėje „Kitų knygų" leidykla surengė Normano Doidge'o knygos „Save keičiančios smegenys" pristatymą. Mokslinėje diskusijoje „Kaip ir dėl ko keičiasi mūsų smegenys" dalyvavo psichologas Feliksas Laugalys ir neurologas Gintaras Kaubrys:

2016 m. gegužės 3 d., antradienis


Kodėl aš nemėgstų trumpų pašnekesių: 
Aš noriu šnekėti apie atomus, mirtį, ateivius, seksą, burtus, intelektą, gyvenimo prasmę, tolimąsias galaktikas, muziką, kuri verčia jaustis tave kitaip, prisiminimus, apie tai ką pamelavai, apie kiekvieno trūkumus, mėgstamus kvapus ir skonius, vaikystę, apie tai, kas verčia prabusti vidury nakties, apie nesaugumą ir baimes.
Man patinka "gilus" pašnekesys, kai žmonės kalba emocingai, apie tai, kas dedasi jų susuktose galvose. 

Man nepatinka, kai į klausimą, "Kaip tau sekasi ?" tiesiog atsakoma: "Gerai".

KAM REIKALINGA ANGLŲ KALBA



Pabaltijo verslininkai verslo derybose :)

ŠVENTAS VANDUO

Vanduo, kurio yra žemėje, po žeme ir virš žemės, sudaro apie 70 proc. žmogaus organizmo - iki 95 proc.- kraujyje, daug jo - smegenyse. Kas žinoma apie “šventąjį ” vandenį, jo savybes, galias?

Šventas, energetiškai įkrautas vanduo veikia mūsų energetinius centrus - čakras, t.y. mūsų bioenergetinį lygmenį, visus kūno organus, psichoemocinę būseną, gydo fizines, nervų ligas. Šis vanduo, vos panaudojus, net tą pačią akimirką, kartais išgydo net pačias sunkiausias ligas, vadinamas nepagydomomis”, - teigia mokslininkas, bet priduria, kad praktiškai šių stebuklingų savybių jis nėra tyrinėjęs, taigi, jo teiginiai daugiau teoriniai.

Ypatingo vandens datos

Pasak technikos mokslų daktaro, Kauno technologijos universiteto docento Jono Dainausko, vadovaujančio Lietuvos parapsichologų draugijai, įdomus vandens struktūros pasikeitimas stebimas kasmet tuo pačiu metu - sausio 19 d., vasario 15 d., ir birželio 24 d. naktimis. Stačiatikiai šias datas sieja su Kristaus gyvenimu - sausio 19-ąją pagal senąjį kalendorių Kristus buvo krikštijamas. O vasario 15-ąją, praėjus 40 dienų nuo gimimo, Kristus buvo nuneštas į sinagogą. Buvo manoma, kad maudymasis birželio 24-osios naktį žmogų veikia stebuklingai.
Šiomis naktimis gamtoje vyksta virsmai, pasikeičia visos Žemės energetika - padvigubėja foninis lygis, transformuojasi energetinės globalinės Žemės struktūros, iš neigiamų jos virsta teigiamomis. Dėl šių procesų pakinta vandens savybės, daugybę kartų padidėja jo energetika - iki 40 tūstančių bovių (bioenergijos matavimo vienetas). Šį vienetą 1930 metais nustatė prancūzų mokslininkas Būvis, pirmasis Cheopso piramidžių Gizos slėnyje tyrėjas.
„Šiuo metu vanduo, paimtas iš čiaupo, gamtos šaltinio - upės, ežero, šaltinėlio, stovintis ant stalo, - pasikrauna fantastiškomis energijomis. Jis tampa gyvas“, - teigia Dainauskas.
Manoma, kad toks vanduo gali išgydyti ir sunkiausias ligas. Savo spėjimus apie daugelio manymu menkai įtikėtiną faktą, mokslininkas pagrindė trejų metų tyrinėjimų rezultatais. Pirmą kartą apie šį reiškinį J. Dainauskas perskaitė vieno rusų žiniuonio knygelėje ir nusprendė ištyrinėti, koks galėtų būti šio energetinio virsmo mechanizmas. Naudodamasis biolokacinėmis priemonėmis, mokslininkas trejus metus matavo sausio 19-osios, vasario 15-osios ir birželio 24-osios naktimis paimtų vandens mėginių energetiką.
Vandenį J.Dainauskas tyrė kas 10-15 minučių ir pastebėjo, kad jo energetinių savybių augimas trukdavo maždaug 1,5 valandos. Maksimalios energetikos vandens struktūra išsilaikydavo maždaug iki 7 valandos ryto.
Tokius tyrimus unikalia aparatūra atliko ir rusų mokslininkai. Jie užfiksavo, kad šio vandens savybės energetiniu informaciniu požiūriu atitinka gyvo audinio savybes. Technikos mokslų daktaras mano, daugelio akimis mistišką reiškinį galima paaiškinti moksliškai. Skriedama savo orbita, Žemė įeina į tam tikrus laukus, kurių srautai veikia Žemę.
„Atlikdamas bandymus pastebėjau, kad keičiasi ne tik vandens struktūra. Visoje gamtoje vyksta galingi bioenergetiniai procesai”,- pasakojo J.Dainauskas. Tuo metu pasikeičia visos Žemės energetika, pakinta Žemės energetinės struktūros, geopatogeninės zonos iš neigiamų virsta teigiamomis. Būtent todėl pakinta ir vandens savybės. Jo energetika išauga keliasdešimt kartų. Toks vanduo teigiamai veikia žmogaus savijautą, pasikrauna visi energetiniai centrai, pagerėja psichoemocinė būsena. J.Dainausko teigimu, kartais, vos panaudojus pakitusios struktūros vandenį, gali išgyti ir sunkiausiomis ligomis sergantys žmonės. Kelioms valandoms stebuklingų savybių įgyja bet koks vanduo - jūros, ežero, upės ar vandentiekio.

Įkrauto vandens naudojimas

J. Dainauskas siūlo tokį eksperimentą: sausio 19 d. naktį bei vasario 15-ąją ir birželio 24-ąją prisipilti į indus vandens. Kad ir iš čiaupo. Ir gurkštelėti, esant blogai nuotaikai, sergant - vietoj vaistų. J. Dainauskas turi sukaupęs 10 metų rinkto „gyvo vandens” kolekciją. Ją laiko buteliuose. Savo unikalias savybes vanduo gali išsaugoti labai ilgai. Maudydamasis vonioje, į kurią įpilta kad ir nedaug stebuklingo vandens, žmogus atsiduria galingo poveikio energijų sraute, jį užplūsta žvalumas, karštis, šiluma. Pataria įsidėmėti minėtas ypatingas dienas – prisileisti iš čiaupo vandens į indus, naudoti jį maudantis, apsiprausiant, geriant - visais įmanomais būdais.
Tačiau padėtas ten, kur teka požeminiai vandenys, kitose energetiškai netinkamose vietose, vanduo netenka savo gydomųjų galių. Todėl mokslininkas patarė indą, į kurį įpilame gyvojo vandens, apjuosti varine viela. Arba lino, kanapių, kito natūralaus pluošto nešlapiu siūlu, surišant mazgelį. Tai - savotiška apsauga. Beje, seniau Rusijoje gimusį vaiką per pilvuką apjuosdavo raudonu siūleliu, kad jis būtų apsaugotas nuo pikto.
Kaunietis mano, kad vandens molekulės išsaugo informaciją, todėl net lašelis gyvojo vandens, įpilto į paprasto vandens indą, pakeičia visą jo struktūrą. Tai reiškia, kad gyvojo vandens resursus galime nuolat dauginti. Gyvasis vanduo negenda, išsilaiko metus ir daugiau.
J. Dainauskas priminė, kad apie neįtikėtinas vandens savybes užsimenama ir baltų legendose. Vietas su vadinamu “stebuklingu” vandeniu turime ir Lietuvoje. Tai vanduo iš Alksnėnų, Kleboniškio šaltinio šalia Kauno ir kitos vietos.

Žinios iš Maskvos

Štai kokias žinias pateikia mokslininkai iš Maskvos. Vienam iš mokslo tyrimo instituto filialų vadovaujanti medicinos mokslu kandidatė I.J.Martjanova priėmė savo pacientę, kuri prieš mėnesį atrodė jautėsi labai blogai, atrodė tarytum skeletas, nes sirgo sunkia onkologinio susirgimo forma. Šįkart pacientė buvo neatpažįstama, atsigavusi, papilnėjusi, su lengvai rausvais skruostais, besipasakojanti, kad jai grįžo jėgos, apetitas, gera nuotaika . Kas gi įvyko per toki trumpa, kelių savaičių laikotarpį?

Ji prieš Jėzaus Kristaus krikštijimo šventę /sausio 19 d./nuvyko į Troicos-Sergijevo vienuolyną pas tėvą Germaną. Jis surinko visus kenčiančius ir visa naktį juos „auklėjo”. Ryte išleido, prisakęs kiekvieną dieną maudytis vonioje, į ją įpilant vieną arbatinį šaukštelį „švento” vandens. Po savaitę trukusių procedūrų, minima pacientė pasirodė gydytojai J.Martjanovai .

Informacijos autoriai, kaip jie teigia, „netikėdami stebuklais”, nutarė ieškoti netikėto išgijimo priežasties ir paaiškinimo. Į 30 laipsnių pagal Celcijų vandens pripildytą vonią buvo įpiltas vienas arbatinis šaukštelis „švento” vandens. Pabuvus vonioje, jau po keliu minučių kaktą išpila prakaitas, lyg būtumei pirtyje, po to juntami lengvi kūno „pabadymai”. Procedūra tęsiasi 15 min. Net ir išlipus iš vonios, dar maždaug valandą kūnas degė lyg gerai išsipėrus pirtyje.

Kai tik minėtojo instituto darbuotojai matavimo prietaiso zondą patalpino virš „švęsto “vandens, prietaiso ekrane pasirodė slenkanti laužyta linija. Impulsas yra! Tačiau kokios spinduliavimo dažnių charakteristikos? Ir štai jas pateikia prietaisas. Jos tokios, kokias spinduliuoja absoliučiai sveikas organas!

Garsus rusų aiškiaregis ir gydovas Stepan Baidužij savo knygelėje „Celitelnyje sekrety“ tvirtina, kad gamta du kartus per metus pati energetiškai įkrauna vandenį. Tai įvyksta iš sausio 18 d. į sausio 19 dieną, nuo 24 val. iki 3 val. ryto. Minimu laiku vandeni geriausia imti iš natūralaus šaltinio, nors galima ir iš vandentiekio. Gyvą vandenį , turintį milžinišką galią, gamta sukuria iš birželio 23 dienos į birželio 24 dienos nuo 23 val. iki 3 val. ryto.
Pagal spaudą parengė Rimas Kavaliauskas
http://pirtis.lt/lt/sveikata/vanduo/sventas-vanduo

2016 m. gegužės 2 d., pirmadienis

KODĖL VERTA STUDIJUOTI SANSKRITĄ


Ar ne laikas ir mums įvesti sanskrito kalbą privaloma mokyklose ! Anglai ir airiai jau turi
tokių mokyklų, o mes, apsiskelbę sanskrito prokalbe, net nekalbam apie tai?!

Sanskrito kalba yra turtinga ir daug pažengusį mokslo srityje, tai aprašyta knygose Vedose, Upanišadose, SHRUTI, Smriti, Puranas, Mahabharata, Ramajana ir tt (Nuoroda:Rusijos valstybinio universiteto, NASA ir tt NASA turi 60.000 palmių lapų rankraščių,kuriuos jie studijuoja.) kaži kodėl ?

Mokymasis Sanskrito gerina smegenų veiklą. Studentai pradeda gauti vis geresnius pažymius ir kitų dalykų, pavyzdžiui, matematikos ir kitų mokslų, kurie kai kuriems žmonėms per sunkūs. Ji gerina atminties jėgą. Jokūbo Jaunesniojo mokykla, Londonas, padarė sanskrito kalba privaloma. Studentai šios mokyklos yra tarp pirmaujančių metai po metų. Tuo pasekė ir kai kurios mokyklos Airijoje.
Tyrimai parodė, kad šios kalbos fonetika turi šaknis įvairių kūno energijos taškuose ir skaitymas, kalbėjimas arba deklamavimas Sanskritu skatina šiuos taškus ir padidina energijos lygį, tuo pačiu yra pasiekiamas atsparumas ligoms, nuraminamas protas ir sumažinamas stresas .
Sanskrito kalba yra vienintelė kalba, kuri naudoja visus liežuvio nervus.Turimas energijos kiekis organizme yra aktyvuotas, kas pagerina kraujotaką. Tai kartu su sustiprina smegenų veikimą ir užtikrina didesnį energijos kiekį bei geresnę sveikatą. Kraujospūdis, diabetas, cholesterolio kiekis ir tt yra kontroliuojama. (Nuoroda:Amerikos Hindu universitetas, po nuolatinių tyrinėjimų).

Yra pranešimų, kad rusai, vokiečiai ir amerikiečiai aktyviai tiria šventas knygas ir gražina jas atgal į pasaulį jau savo vardu. Septyniolika šalių visame pasaulyje turi universitetus, kur studijuojama sanskritas ir taip įgyjamas technologinis pranašumas.

Keista, kad tai ne tik kalba. Sanskrito kalba yra pirminis kanalas tarp žmogaus minties ir sielos; fizikos ir metafizikos; grubaus ir subtilaus, kultūros ir meno, gamtos ir jos Autoriaus; kūrinijos ir Kūrėjo.

Ar šių faktų nepakanka, kad galėtume galvoti apie sanskrito mokymąsi ?

The language is rich in most advanced science, contained in their books called Vedas, Upanishads, Shruti, Smriti, Puranas, mahabharata, Ramayana etc. (Ref: Russian State University, NASA etc. NASA possesses 60,000 palm leaf manuscripts, which they are studying.)

Learning of Samskrit improves brain functioning. Students start getting better marks in other subjects like Mathematics, Science etc., which some people find difficult. It enhances the memory power. James Junior School, London, has made Sanskrit compulsory. Students of this school are among the toppers year after year. This has been followed by some schools in Ireland also.

Research has shown that the phonetics of this language has roots in various energy points of the body and reading, speaking or reciting Samskrit stimulates these points and raises the energy levels, whereby resistance against illnesses, relaxation to mind and reduction of stress are achieved.

Sanskrit is the only language, which uses all the nerves of the tongue. By its pronunciation energy points in the body are activated that causes the blood circulation to improve. This, coupled with the enhanced brain functioning and higher energy levels, ensures better health. Blood Pressure, diabetes, cholesterol etc. are controlled. (Ref: American Hindu University after constant study)

There are reports that Russians, Germans and Americans are actively doing research on our sacred books and are producing them back to the world in their name. Seventeen countries around the world have a University or two to study Sanskrit to gain technological advantages.

Surprisingly, it is not just a language. Sanskrit is the primordial conduit between Human Thought and the Soul; Physics and Metaphysics; Subtle and Gross; Culture and Art; Nature and its Author; Created and the Creator.

Aren’t these facts enough for us to think of learning Sanskrit?