2016 m. gruodžio 4 d., sekmadienis

Intuicija. Žinojimas anapus logikos



Manoma, kad pradžioje kairiarankių ir dešiniarankių buvo po lygiai. Net gi tarp jūsų daug yra kairiarankių,bet jūs galite apie tai nežinoti. Galbūt rašote ir dirbate dešiniąja ranka, tačiau tik dėl to, kad taip elgtis buvote verčiami vaikystėje. Tai tikra gudrybė, nes vos tik jūs tampate dešiniarankiais, pradeda funkcionuoti kairysis pusrutulis. Kairiojo pusrutulio veikla-tai protavimas, dešiniojo pusrutulio veikla yra anapus protavimo, ji neturi nieko bendro su matematika. Šis pusrutulis veikia blyksniais, jis intuityvus, labai grakštus, bet racionalus.
Jei lyginsime buržuaziją ir proletariatą, pastarasis visad veikia per dešinįjį smegenų pusrutulį. Neturtingi žmonės yra intuityvesni. jei susidurtume su pirmykščiais žmonėmis, pamatytumėte, jog jie daug intuityvesni už mus.Kuo žmogus neturtingesnis, kuo menkiau išvystytas jo intelektas -tai, beje, gali būti jo vargingumo priežastis-tuo stipresnė intuicija. Būdamas intelektualiai silpnas, jis negali varžytis proto pasaulyje. Jis nesugeba aiškiai ir tiksliai reikšti savo minčių žodžiais, jo logika neretai šlubuoja, jis sunkiai skaičiuoja, žodžiu, jis beveik kvailys. Ir tai gali būti jo neturto priežastis.
Turtuolis veikia per kairįjį pusrutulį: puikiai geba viską apskaičiuoti, jis "aritmetiškas", gudrus, logiškas ir kuria planus. Galbūt kaip tik dėl šių savybių jis yra turtingas.
Visos revoliucijos - tik apgaulė , nes valdžioje vis tiek lieka tokio paties tipo asmenybės, o valdomi yra tie, kurių aktyvus yra dešinysis smegenų pusrutulis. Tad bet kokios pastangos išoriniame pasaulyje nieko nepakeičia, jos paviršutiniškos.
Tas pats pasakytina ir apie vyrus bei moteris.Moterys atitinką dešinįjį smegenų pusrutulį, vyrai - kairįjį. Vyrai valdė moteris per amžius. Dabar kai kurios moterys maištauja, tačiau nuostabiausia, kad tai daro moterys, kurių  aktyvesnis tas pats kairysis pusrutulis. Faktiškai jos visos kaip vyrai-racionalios, mėgstančios įrodinėti, Aristotelio tipo. Įmanoma, kad vieną dieną kur nors moterys nuvers vyrus. Bet atėjus tokiam laikui, moteris nebebus moterimis, jos vadovausis kairiuoju smegenų pusrutuliu. Nes tam, kad galėtų kovoti ir nugalėti, žmogus turi būti gudrus, gebėti viską apskaičiuoti, tad norėdamos kautis su vyrais, jos turėtų tapti tokios pat agresyvios kaip jie. Ir toks agresyvumas matomas visuose moterų išsilaisvinimo judėjimuose pasaulyje. Nes norint kovoti su vyrais, tenka pasitelkti tokias pačias priemones, kokias naudoja jie.
Kova , kad ir kokia ji bebūtų, yra pavojingas užsiėmimas, nes kovodami jūs supanašėjate su savo priešu. Tai viena didžiausių žmonijos problemų...
Iš tiesų konfliktas vyksta žmoguje, jo viduje. Ir kol jis nebus išspręstas viduje, nebus išspręstas niekur kitur. Politika yra jumyse-tai konfliktas tarp dviejų proto pusių. Tarp jų egzistuoja labai menka jungiamoji grandis.

Pagal: OSHO. Intuicija. Žinojimas anapus logikos

2016 m. liepos 12 d., antradienis

Malda apie tai, kaip pamatyti Dievą, kurio nematai

Ypač efektyvią maldą, pradėjusiems ne nuo pradžių, yra parašę pravoslavai (pagal 1 Jono laišką 4, 20). Rekomenduoju ją visiems, įsitikinusiems dėl Dangaus jiems asmeniškai skirtų misijų, turintiems tiesioginį ryšį su Arkangelais, taip pat tiems, kurie skundžiasi, kad artimieji jų (su tokiomis galiomis!) negerbia ir nevertina:

Kas sako, aš myliu Dievą, o brolio savo nekenčia,
Tas melagis.
Nes nemylėdamas brolio savo, kurį mato, kaip gali Dievą mylėti, kurio nemato?..

Kas sako, aš nuolankus Dievo valiai, o artimui savo nenuolankus,
Tas melagis.
Nes nemokėdamas būti nuolankus savo artimui, kurį mato, kaip gali būti nuolankus Dievui, kurio nemato?

Kas sako, aš girdžiu Dievą, bet artimo savo nemoka išgirsti,
Tas melagis.
Nes nemokėdamas girdėti artimo, kurį mato, kaip gali girdėti Dievą, kurio nemato?

Kas sako, aš pasitikiu Dievu, o artimu savo negali pasitikėti,
Tas melagis.
Nes nemokėdamas pasitikėti artimu savo, kurį mato, kaip gi gali pasitikėti Dievu, kurio nemato?

Kas sako, aš dėkingas Dievui, o artimam savo nemoka padėkoti,
Tas melagis.
Nes nemokėdamas padėkoti artimui savo, kurį mato, kaip gali dėkoti Dievui, kurio nemato.

Kas sako, aš atviras Dievui, bet tuo pat metu, nėra atviras savo artimui,
Tas melagis.
Nes nemokantis būti atviras savo artimui, kurį mato, kaip gali būti atviras Dievui, kurio nemato?

Kas sako, aš ištikimas Dievui, bet nė vienam iš žmonių nebuvo ištikimas,
Tas melagis.
Nes netapęs ištikimu nors vienam žmogui, kurį gali matyti, kaip gali būti ištikimas Dievui, kurio nemato?
http://www.gyvojipsichologija.lt/kad-dvasine-kelione-netaptu-dvasinemis-klejonemis-ii-dalis/

2016 m. liepos 6 d., trečiadienis

Kaip pažadinti protą

Kaip pažadinti protą? Yra puiki Annos Wise knyga Pažadinti protą.
Svarbiausias knygos tikslas – išmokyti medituoti, o vėliau pamažu tapti meistrais, pasinaudojant mokslo ir dvasingumo sąjunga. Tai ir nauji savigydos būdai, ir naujas požiūris į dvasinę krizę, ir naujas pabudimo metodas. Gebėjimus, kuriuos įgyjame, galima panaudoti kasdienio gyvenimo pagerinimui ir transformacijai. Ištrauka iš knygos:
https://www.knygos.lt/lt/knygos/pazadinti-prota/https://www.knygos.lt/lt/knygos/pazadinti-prota/



SAVIGARBOS ŠVYTUOKLĖ

Jei kas nors sprendžia "ego problemą", tai reiškia, kad esama nesklandumu su savigarba. Viename švytuoklės gale yra pernelyg išpūstas ego, o kitame - žemas savęs vertinimas. Paprastai jums sprendžiant vieną problemą, kita lūkuriuoja visai šalia. 

Daugelis žmonių mano, jog tokiu atveju geriausias sprendimas būtų rasti saugų ir jaukų balanso tašką per vidurį. Tai visiška netiesa! Vienintelis įmanomas šios problemos sprendimas yra visiškai atsikratyti švytuoklės ! Taigi, kaip atsikratyti švytuoklės? Neprisirišimas ir paleidimas yra pagrindinis atsakymas. Lengva pasakyti, tačiau šioje situacijoje šias sąvokas itin sunku suvokti.Lengviausias ir tiesiausias kelias atsikratyti švytuoklės yra pripažinimas, jog egzistuoja kur kas galingesnė jėga, kuri atsakinga už viską, ko jūs pats nepajėgiate kontroliuoti. Ne jūs pats lėmėte prabudimą. 

Visiškai nesvarbu, kaip jūs vadinate tą galią, svarbiausia, kad nelaikytumėt savęs aukščiausia valdžia. Jei vis dėlto manote, kad esate aukščiausia valdžia, einate žlugimo link ir kliūtis į pabudimą taps itin didelė ir reikalaujanti ilgo darbo. 

Kuo daugiau turite savyje tikėjimo aukštesnėmis galiomis ar dieviškąją visatos tvarka (nesvarbu, ar tai būtų Dievas ), ar gamta, ar šaltinis, ar Buda, ar Jėzus, ar meilė, ar šviesa, ar bet kokia kita jėga, kuria jūs tikite, nepalyginamai didesnė ir galingesnė už jus pačius), tuo lengviau jums bus paleisti savąjį ego...

2016 m. liepos 5 d., antradienis

Sąmoningas žmogau: nenusileisk iki žemų vibracijų

Sąmoningi žmonės, kurių bendravimas su siela pasiekė 50% - pusiau atviri, tai yra jiems labai sunku būti šiame pasaulyje. Kai žmogus pradeda save jau jausti kaip sielą, jis žiūri į pasaulį visiškai kitokiu žvilgsniu. Jis mato jį diametraliai priešingai nei žmogus, kuris vis dar yra sistemoje. Bet kokią situaciją, kuri vyksta su juo arba su kitais, jis ne tik mato savaip, bet ir jaučia ją.
 
Viena vertus, toks asmuo atsižvelgia į tai kas vyksta ramiai, jau suprasdamas, kad  tik dalyvauja spektaklyje, kur visi aktoriai vaidina savo vaidmenį, be supratimo, kad jie iš viso vaidina, o kita vertus - tam tikru momentu kyla karštas noras, praktiškai poreikis kažkaip pagelbėti, atsiranda gana neįprastas mūsų pasaulyje jausmas-Didelės Meilės ir užuojautos visiems jausmas.
Tuo pačiu metu, ateina supratimas, kad jūsų ne tik negirdi ir net nebando to daryti, bet ir tai, kad daugelio žmonių protas taip tvirtai laikosi gynybos, savo rėmų, blokų, kad bet koks ryškesnis tavo žodis priimamas kaip tam tikra kita kalba, kuri yra visiškai nesuprantama. Asmuo, klausydamas tavęs, beveik iš karto pastato akmeninę sieną tarp jūsų ir bando pabėgti. Jo siela lenkiasi prie tavęs, rėkia žmogui, paklausyk,pajausk, nenueik. Viskas veltui, ir daugelis vėl užsidaro ...
 
Po tam tikro laikotarpio buvimo sąmoningos būsenos atsiranda noras tiesiog išeiti iš čia. Bet išeiti negalima, kol nebaigsite savo kelio. Tiesiog nėra prasmės. Mes visi sujungti kaip grandinė. Tik vienas žmogus gali pakeisti gyvenimus tūkstančiui žmonių . Ir jei staiga išeisite, išeisite per anksti, siela kentės dar daugiau dėl to, ką ji galėjo padaryti, arba bent jau bandyti tai padaryti, bet nepadarė, nesusitvarkė.
 
Vertingas kiekvienas, vertingas ir labai mylimas. Visada palaikykite ryšį su savo Siela, klausykite jos ir savo Aukščiausiojo "Aš", pažinkite ir sustiprinkite savo Dvasią. Jus myli ir brangina.
 
Ko kiekvienas žmogus nori? Visų pirma, ramybės. Ramybės, kuri iš tiesų yra nerimo nebuvimas. Nori, kad būtų šilta, šviesu, ramu. Būtų kimšte prikimšta dėžutė maisto - nes organizmą yra būtina reguliariai palaikyti, kad nesubyrėtų.
Sistema su džiaugsmu suteikia visa tai, viską, ko jums tik norisi, tačiau mainais už mažą, nereikšmingą Nieką. Tai, ko jūs niekada nematėte, negirdėjote ir net paliesti negalite - už Jūsų sielą, o tiksliau už energiją, generuojamą pasireiškimo jūsų sielos kaip žmogaus, bet ne dėl sielos pakilimo ar  evoliucijos, o kad jus absorbuotų į begalinį ciklą reinkarnacijų saviems tikslams.
Laikas nuo laiko, siela ateina į šį pasaulį su viltimi, kad jai pasiseks viršyti protą. Laikas nuo laiko, ji bando prisibelsti iki jo, kad jam parodytų, ką jis sugebėtų jei jie būtų kartu. Bet visa veltui.
Bet sistema nesnaudžia, ir nuo pat gimimo daro gyvenimą "skausmu" ir problema, gąsdina baimėmis ir skausmais, pila į gryną sąmonę tonas šiukšlių "kas gera ir kas bloga". Po kelerių metų nemaištingo buvimo čia, šydas tarp pasaulių  visiškai nusileidžia, ir tada prasideda įtraukimas į sistemą, į sociumą.
Šią programą - Protą galima išmokyti bet ko, jis yra kaip kempinė, sugeria viską ir plėtos savyje Ego. Aktyviai kas sekundę galvoti, mąstyti, siekti idealų ir tikslų, įdėtų į programą dar pačioje pradžioje, na ir pačio proceso metu. Net po tam tikro laiko, Protas gali iš naujo peržiūrėti kai kurias nuostatas (arba gali ir neperžiūrėti) ir pasileisti priešinga-lygiagrečia-statmena kryptimi nuo tos, į kurią jis buvo pasiųstas anksčiau. Daugelis žmonių taip supranta savo vystymąsi, tačiau taip nėra. Mes nežinome, kas tai yra Protas ir kaip jis ištikrųjų pas kiekvieną dirba, kaip jis sudarytas ir kam skirtas, kaip juo naudotis. Taip mes ir gyvename ne savo gyvenimą, lygiagrečiai nepatenkinti savimi.
O ką gi visą tą laiką daro mūsų Įsikūnijusi Siela? Siela neturi logiškų procesų, ji negali kategoriškai samprotauti dualumais ir skirstyti viską į teisingą ir neteisingą, gėrį ir blogį. Siela gali tiktai  jausti, ji gyvena pojūčiais.
 
Siela nėra duali/dvejopa, jis yra Nedali ir Šviesi. Pas visus.
Ir štai Siela bando prisibelsti iki proto, priversti jį jausti. Bet Protas yra prijungtas prie Sistemos. Jis negirdi ir nenori girdėti Sielos. Štai tokia ir gavosi mūsų visuomenė
.
Svarbu suprasti, kad jūs, kiekvienas iš jūsų, tai ne kūnas, ne protas, ne jūsų mintys ir pamąstymai, ne tai, ką jūs manote ir matote. Tikrasis Aš - tai siela. Siela šviesi ir švari, kuri bando rasti kelią iš šio pasaulio, anuliuoti visą, sukauptą per tūkstančius proto įsikūnijimų , karmą. Siela, kuri įstrigo savo pamokose materialiame pasaulyje, priversta įsikūnyti jame vėl ir vėl, ir kuri siekia tik vieno dalyko-kad tu ją išgirstum. Tik tokiu būdu, išgirdę ir pajutę savo sielą, galime pabėgti nuo įsikūnijimų rato ir pereiti pagaliau, iš Mokyklos ir Patikrinimų Pasaulio į Šviesos ir Meilės Pasaulį.
 
Kad ir kas nutiktų, nenusileiskite iki žemutinių vibracijų. Viskas praeis, viskas artėja prie pabaigos. Meilės mums visiems!
 
Prisidedu prie linkėjimų,
 
Vilija
 O čia originalo kalba:

Psichosomatinių ligų priežastys

Nerealizuota agresija virsta depresija, tai yra agresija nukreipta į save.
Psichosomatinės ligos - autoagresijos pasekmė: užspausta įtampa sukelia artritą, širdies priepuolius, vėžį ... Žmonės yra labiau linkę susirgti, kai tampa įkaitais dvigubų standartų. Mes mokomi, kad turėtume atleisti įžeidusiam. Nereaguoti į įžeidimus. Ir tuo pačiu metu mums suteikiami pavyzdžiai kaip surištas herojus spjauna priešui į veidą!
http://econet.ru/articles/109998-protivoyadie-ot-razrushitelnoy-sily-oskorbleniy#

Irzlūs, nervingi, šalti tėvai, nepatenkinantys bazinių vaiko poreikių, moko atžalą, kad kasdien reikia išgyventi – verksmu išsireikalauti maisto, miego ir bendravimo. Toks mažylis auga nervinėje įtampoje ir baimėje. Savaime suprantama, iš jo išaugs nervingas ir įtarus žmogus, nepasitikintis nei savimi, nei aplinkiniais. Juk dar ankstyvoje vaikystėje tėvai savo elgesiu jam įskiepijo, kad pasaulis piktas, negailestingas, be kompromisų. Ir vargšas mažas žmogutis jautėsi šiame pasaulyje nemylimas ir nereikalingas. Taigi vaikui vystosi menka savivertė, drovumas, nepasitikėjimas savimi. Vaikui su karingu charakteriu, kuris bando savarankiškai apsiginti nuo „pikto“ pasaulio išsivysto ne drovumas, o agresyvūs charakterio bruožai, įsitvirtina įprotis kelti barnius dėl niekų, gintis ten, kur gintis nereikia. Dėl menkos savivertės ir agresyvumo gyvenime laukia nesėkmės. Vaikystėje – nemokėjimas kontaktuoti su bendraamžiais ir suaugusiaisiais, sunkumai mokykloje. Suaugus – nesugebėjimas palaikyti gerų santykių su šeimos nariais, kolegomis darbe, nesėkmės karjeroje, konfliktai su žmonėmis, taip pat ir su senstančiais tėvais. Kai kurie tėvai tvirtai tiki, kad vaiko negalima lepinti meile, reikia auginti griežtomis sąlygomis, norint paruošti atšiaurioms gyvenimo sąlygoms, grūdinti charakterį, padaryti stiprų. Tačiau stiprus gali būti tik tas, kuris užaugo meilėje. Jis geras, protingas ir talentingas, išsaugo individualumą ir nepalūžusią dvasią. Jis nieko nebijo, moka įveikti sunkumus, drąsiai eina pirmyn. O kaip kitaip? Juk jį palaiko mylinti šeima. Ir jei gyvenime iškyla laikinų sunkumų, jis nepabūgs, nes namuose laukia artimųjų palaikymas. Greitai jis sustiprės nuo jų meilės, atsities ir vėl pasiners į audringą gyvenimą, kops į naujas viršukalnes.

Skaitykite daugiau: http://www.tavovaikas.lt/vaikas/vystymasis/kas-nutinka-jei-vaikysteje-gauname-per-mazai-meiles.d?id=70986666

2016 m. birželio 13 d., pirmadienis

Kai kūnas sako "Ne"

Stress is ubiquitous these days — it plays a role in the workplace, in the home, and virtually everywhere that people interact. It can take a heavy toll on individuals unless it is recognized and managed effectively and insightfully. This is even more true for parents, family members and caregivers of individuals with neuro-behavioural disorders such as FASD, and if left unchecked, accumulated stress goes on to undermine immunity, disrupts the body's physiological milieu and can prepare the ground for a multitude chronic diseases and conditions. 
This presentation, adapted for this conference, is based on When The Body Says No, a best-selling book that has been translated into more than twelve languages on five continents.

Dr. Gabor Maté: Rūpindamiesi kitais, rūpinkitės ir savimi




2016 m. birželio 7 d., antradienis

EMOCIJŲ HIGIENA

Psichologai teigia, kad jausmus geriau išlieti, nei slopinti. Tačiau ne visada įmanoma tai padaryti. Ar egzistuoja metodika, kuria naudojantis, galima sveikai suvaldyti emocijas?

Pyktis, susierzinimas ar baimė sužadina fizines kūno reakcijas: greitėja pulsas, kvėpavimas, o visas kūnas pasiruošia bėgti arba gintis. Pati paprasčiausia ir greičiausia emocijų valdymo metodika yra sąmoningas kvėpavimas. Jeigu aplinka, kurioje šias emocijas žmogus patiria yra nesaugi jų išliejimui, geriausia jas kontroliuoti ramiai ir giliai kvėpuojant.
Kita sudėtingesnė metodika yra emocinė higiena – amerikiečių sukurta programa, kuri vadinasi „10 - ies sekundžių stebuklas“. Remiantis ja, rekomenduojama kasryt lyg valantis dantis patikrinti savo kūną ir nustatyti emocinius blokus – vietas, kuriose kaupiasi įtampa ir neprateka energija. Tai įtampos ir skausmo taškais. Žmogaus kūne yra 3 pagrindinės zonos, kuriose kaupiasi įtampa. Pečius kaklą ir gerklę sukausto pyktis. Širdis ir plaučiai reaguoja į ilgesį, liūdesį bei praradimo jausmą.  Pilvas ir skrandis dažniausiai praneša apie baimę. Kai žmogus sąmoningai suvokia, kurios zonos yra jautrios emocijoms, gali lengviau jas įvardininti bei surasti realias jų kilmės priežastis. Kai emocijos priežastis iš pasąmonės iškyla į sąmonę, ji nebekamuoja žmogaus. Atrodo, kad tai nesudėtinga, tačiau žmogus gali turėti labai giliai paslėptų išgyvenimų. Pasąmonė gina nuo skausmingų jausmų ir juos užblokuoja. Neretai šios problemos prasiveržia nepagrįsta agresija, o pats žmogus negali suprasti, iš kur ji atsirado. Tuomet reikalinga specialisto pagalba.

Emocijas kontroliuoti padeda suvokimas, kad jos priklauso pačiam žmogui, o ne aplinkai. Jaučiamą pyktį ar baimę beveik visada papildo kaltė, nes visuomenė jas vertina kaip negražias ir neteisingas. Nors tai netiesa. Nėra blogų emocijų, jos visos reikalingos. Instinktyvus žmogaus priešiimasis neigiamoms emocijoms sukelia įtampą ir ligas. Geriausia emocijas išreikšti konstruktyviai, sukūrus tam saugią erdvę ir vystant nuoširdų dialogą. Kai žmogus pyksta, jis jaučiasi nelygioje pozicijoje su priešininku. O tik suvienodinus pozicijas atsiranda galimybė išspręsti problemas.


2016 m. gegužės 23 d., pirmadienis

Gydytojos F. Taunytės mintys

Gydytoja, žurnalistė, rašytoja, šešių knygų apie sveikatą autorė, 87 metų Filomena Taunytė, buvo neretai prieštaringai vertinama dėl savo griežtų ir tiesmukų pasisakymų, tačiau visada mokanti sudominti žiūrovus patarimais apie sveikatą.
Žmogaus gyvenimas - iš keturių tarpsnių:
Žmogaus gyvenimas pasak F. Taunytės, skirstomas į keturis tarpsnius.Nuo 0 iki 20 metų - vaikystė, nuo 20 iki 40 metų - jaunystė, nuo 40 iki 60 metų - subrendimas, nuo 60 metų - senatvė, nors dabar laikoma, kad senatvė prasideda nuo 70 metų.
,,Jeigu mes būtume kiniečiai, mūsų požiūris į senatvę būtų kitoks, nes Kinijoje senatvė yra brangenybė. Jeigu 20-ties metų kinietis jaunuolis išgirsta, kad jis atrodo kaip senis, tai yra didžiausias komplimentas, tai reiškia, kad tu labai protingas, išmintingas. Pas mus, kaip žinia, būti seniu ne itin garbinga. Kiekvienas amžius turi savo ligas. Amžius negydomas ir nestumiamas į priekį. Nuo gimimo iki 20-ties metų žmogus privalo mokytis ir klausyti, nuo 20 iki 40 metų - tramdyti savo geismus ir norus, nuo 40 iki 60 - žmogus privalo būti teisingu, t. y. vadovavimo, rūpinimosi visuomene, vaikais, tėvais amžius, nuo 60 - išminties amžius, kuomet žmogus privalo mokyti kitus, tačiau pas mus, deja, nuo 60 metų žmogus ,,išmetamas" iš visuomenės ir jis tampa
pensininku", - teigė ji. Pasak F. Taunytės, taip jau atsitiko, kad dėl mūsų gyvenimo būdo, dėl gydymo, dėl senatvei būdingų pakitimų, ligos ,,pasislinko" atgal, link jaunystės ir subrendimo. Į vaikystės metus dar ,,neatėjo", bet baisu, kad taip neatsitiktų, nes jei gyvensim, kaip žadam, tai taip ir bus.
Cholesterolio - nemažinti:
Jaunystei būdingi visi alerginiai susirgimai, kuriuos mes dauginam valgydami konservantus, skiepydamiesi ir labai smarkiai gydydamiesi, ypatingai antibiotikais. Ne vien tik F. Taunytės, ir beveik visų medikų nuomone - alerginių susirgimų gydyti nereikia. Juos reikia reguliuoti mityba ir daugeliu kitų dalykų. Pagrindinė liga, atsiradusi po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje - cholesterolis.
O ką ji žmogui blogo daro? Nėra vaistų, kurie mažintų cholesterolį ir nereikia tokių vaistų dėl to, kad cholesterolį gamina tik mūsų kepenys ir nuo mitybos jis visiškai nepriklauso. Kur buvo padaryta pagrindinė
klaida? Triušius, kurie kaip žinoma, yra vegetarai, pradėjo maitinti mėsa ir buvo pastebėta, kad nuo tos mėsos jiems padidėja cholesterolis. Tuomet pripažinta, kad ir žmonėms yra taip pat. Nustatyta, kiek cholesterolio turi būti ir kad jį galima mažinti. Gydytojos žodžiais, po 5 mg kiekvieną dieną cholesterolio gamina mūsų kepenys, o tie vaistai, kuriuos žmonės geria, blokuoja cholesterolio gamybą kepenyse. Pabaigus tuos vaistus naudoti, jeigu dar nesugadinote kepenų, cholesterolis vėl atsistato.
Iki 40-ties - nevalia į Seimą :
Nustatyta, aprašyta ir ji tą patį aprašanti, kad žmogaus protas galvojimui pabunda apie 30-tuosius metus. Iki 40 metų rekomenduojama nieko nerinkti į Seimą ir Vyriausybę, dėl to, kad jaunesnis žmogus dar kvailas, turi tramdyti savo geismus ir norus. Kai kuriose šalyse į Seimą ir Vyriausybę renkami tik 45 metų žmonės.
Dabar protas pilnaverčiam gyvenimui ,,pakilęs" 20-čia metų vėliau, negu sustiprėja mūsų organizmas, tai senatvėje jis turi tarnauti 20-čia metų ilgiau. Nuo 70 iki 90 metų žmogus turi būti visiškai protingas, jeigu nesigydo ir pats savęs nealina. Ypatingai apie 45 metus prasideda organizmo persitvarkymas. Vadinamasis klimaksas kamuoja ir moteris, ir vyrus. Kai moteris muša karštis, gydytoja siūlo pakentėti, ,,neryti" tų vaistų, dėl to, kad jie nieko gero neduoda, tai yra normalus organizmo būvis, kuomet organizmas persitvarko į kitą
gyvenimą bei kitą sistemą. Tiek vyrams, tiek moterims reikia kiek galima ramiau ir rimčiau tai pralaukti. Netgi rekomenduojama išleisti žmogų į pensiją kokiems 8 mėnesiams, o paskui tegul vėl eina dirbti, nes po to ateina vėl geras ir darbingas amžius.
Yra šiokių tokių vaistų ir žolelių, skirtų būtent tam laikotarpiui. Tai juozažolė, jonažolė, kraujažolė, kuri laikoma moterų žole, bet jos galima duoti ir vyrams - nieko blogo neatsitiks.
Vaistai sąnariams stiprinti. šaltiena:
Gydytojos teigimu, vyresniame amžiuje pradeda skaudėti sąnarius.Pradedama gydytis vaistais, kaulams stiprinti, kurie yra ne kas kita kaip tinkas. Ji pasišaipė iš reklamos, kurioje dviračiu važiuoja vyriškis, jam suskausta sąnarį, jis nulipa nuo dviračio, į gerklę įsimeta tabletę, jam nušvinta akys ir jis vėl toliau važiuoja. Kaip tie vaistai gali veikti sąnarius, jeigu ta tabletė nukeliauja į skrandį?
F. Taunytė sakė, jog susirašinėjo su JAV gydytojais, kurių nuomone, be reikalo mes išsigalvojame vaistus, juk pas mus šaltiena yra pats geriausias vaistas nuo sąnarių. 
,,Išsivirkit šaltienos, ką mokate daryti labai gerai, tai pavaduos visus sąnarius ir t. t. Osteoporozė, osteochondrozė ir visi kiti dalykai yra normalūs pakitimai vyresnio amžiaus žmonių sąnariuose," -
šmaikščiai komentavo medikė.
Tik nepadauginkite vandens:
Gydytojos teigimu, didelė nesąmonė, kai rekomenduoja kasdien išgerti po 2 l vandens kiekvienam ir dar nešvęsto. Tai yra tas pats, kas cholesterolio gydymas. Jaunystėj galima, bet vyresnio amžiaus žmonės
vargu ar sulauks teigiamo rezultato, galbūt - priešingai. Vanduo jauname amžiuje sustabdo akmenligės progresavimą, akmenų susidarymą inkstuose, tulžies puslėje ir t. t. Įsivaizduokim, kaip jausis tiek
prigėręs vandens 70 metų žmogus, kurio širdis šiek tiek nusilpusi, inkstai blogiau veikia. Jeigu jis iš ryto su vienos citrinos sultimis išgers ne daugiau 2 stiklinių - viskas gerai, nes citrina šarmina kraują ir rūgština šlapimą, ko mums ir reikia.
Ar galima užkalbėti vandenį? Pasak gydytojos, jeigu vandenį visą naktį laikysime bažnyčioje, kur žmonės meldžiasi, kur vienas kitam linki ramybės, kur kunigėliui tik į ausį pasako savo nuodėmes, o čia pat jų
nedaro, tai tuomet paryčiais, šiokios tokios gerosios jo savybės gali išlikti.
Rekomenduoja valyti kepenis :
Žaliavalgystę ji apibūdino tarsi tai būtų sveikas maistas, tačiau trumpinantis gyvenimą. Dėl to, kad šitokį kvailą maistą pradeda valgyti tik sergantys žmonės. Juk karvė irgi vegetarė, atrodo, kad turėtų gyventi 120 metų, kaip žinote, anoji - nerūko, negeria, nepaleistuvauja, žalią maistą valgo, bet gyvena 20 ar 23 metus.
Gydytoja įvardino kokiais atvejais iš tiesų žmogui reikia pasiūlyti vegetarizmą. Tačiau sveikam žmogui būti vegetaru kaip ir laikytis dietos - nepatariama.
Kiekvienam žmogui ji rekomenduoja bent du kartus per metus išsivalyti kepenis. Asmeniškai ji tai yra išbandžiusi pati. Kiekvienas žmogus tai gali padaryti ir namuose. Stebuklingas vaistas yra badas. Kas tris 3
mėnesius ji badaujanti. Jei vieną kartą per savaitę pabadautume, neturėtume alerginių susirgimų, daug mažiau vėžinių susirgimų. Galima iškrovos dienas daryti kartą per savaitę ir valgyti vien tik obuolius arba tik morkas, bulves, juodą duoną su didele pluta.
,,Jei valgysi juodos duonos plutą, būsi raudonas ir sveikas. Juodos duonos pluta yra ne kas kita kaip anglis, pačios brangiausios ir geriausios anglies tabletės gaunamos iš juodos duonos plutos," - teigė ji, priminusi, kad niekada jos nenupjautume ir neišmestume.
Nuo saldumynų iki kiaušinių - Kaip sumažinti potraukį saldumynams? - paklausėme F. Taunytės.
Saldumynai turi labai daug tuščių kalorijų ir duoda labai daug energijos. Jeigu mažas vaikas turi potraukį saldumynams, tai dažniausiai jam pradės vystysis cukraligė. Paprasčiausiai, jam reikia neduoti saldumynų. Jei labai nori saldumynų suaugęs žmogus, galima suvalgyti juodos duonos su visa pluta arba medaus.
Kokiomis paprastomis priemonėmis galima sureguliuoti žarnyną, kad galėtume tuštintis bent kas antrą dieną?
Normaliai žmogus turi tuštintis du kartus per dieną, ar bent kartą. Jeigu tuštinamasi kas antrą dieną ar net rečiau, tokiam žmogui atsiranda odos niežėjimas, autointoksikacija, kitų negerų dalykų. Reikia pradėti arba kepenis išsivalyti arba gerai išsivalyti žarnyną.Paimame 1,5 l vandens, dedame 1,5 valgomo šaukšto druskos,
išspaudžiame iš 2-jų citrinų sultis, kad būtų šiek tiek skaniau ir per 1,5 val. išgeriame. Svarbu būti netoli tualeto. Tą pačią dieną maždaug už valandos prasideda viduriavimas, žarnynas išplaunamas nuo gleivių.
Po to žmogui prieš kiekvieną valgį reikia gerti vandens su citrinos sultimis ir į maistą dėti sėlenų, prastinti maistą, visiškai nevalgyti baltos duonos.
Kaip gelbėtis nuo pavasario depresijos, kai apninka liūdna nuotaika, sumažėja darbingumas?
Išsivalykit kepenis, pabūkit porą dienų nevalgę, pradėkite daug dirbti gryname ore. Aš turėjau šitą depresiją pati - ir pavasarinę, ir rudeninę. Užeidavo toks liūdesys, man atrodydavo, kad aš nieko nepadarau, kad mano gyvenimas beprasmis ir kad iš viso jis liūdnas. Aš jos dabar neturiu. Aš viską susireguliavau badaudama. Be abejo, mityba turi didžiausią reikšmę. Vieną kartą per mėnesį išsivalykit žarnyną.
Kaip padėti paaugliui pakelti nuotaiką?
Pirmiausia, irgi reikia žiūrėti mitybą, niekada neraginti valgyti,leisti jam būtinai kur nors išvažiuoti, kur jis norėtų, sudominti kuo nors. Paaugliui reikia nupirkti šunį. Nes vaikui labai reikia meilės, o meilės niekas taip gražiai ,,nepateikia" kaip šuo. Jis šunį turės išvesti rytą, per pietus ir vakare, jis jau turės pareigą. Jei
paauglys visiškai vienas, jam reikia ,,nupirkti" broliuką ar sesutę.Tai irgi geras dalykas.
Vyresnio amžiaus moteriai svaigsta galva, mėto į šonus, prasta galvos kraujotaka. Ką daryti?
Tikra priežastis yra vyresnis amžius. Kai užkalkėja kraujagyslės, visada padeda dėlių ,,pastatymas" ir be abejo, reikia reguliuoti mitybą.
Ar tiesa, kad žalioji arbata siaurina kraujagysles?
Vienam siaurina, kitam - ne. Jeigu geriant arbatą galvosite, kad kraujagyslės susiaurės, gal jos ir susiaurės. Bet tokio poveikio ji tikrai neturi.
Ponia Ksavera Vaištarienė yra sakiusi, kad labai nuodingas yra kiaušinis. Kokia jūsų nuomonė?
Koks tai yra nuodas? Vištelė padėjo kiaušinį, aplinkui yra organinis kalcis, viduje yra medžiagos, iš kurių šildant išsivysto viščiukas su smegenėlėm, su plunksnytėm, vidaus organais, kauleliais ir viskuo, to,
ko mums labiausiai reikia. Kaip tada jis gali būti nuodingas. Jeigu virsim po 20 kiaušinių per dieną, tai gerai nebus. Bet jeigu mes vaikui ir sau išvirsim po kiaušinį - į sveikatą. Kai dabar taip pabrango kiaušiniai, daugiau jų ir nesuvalgysime.

2016 m. gegužės 14 d., šeštadienis

SIELVARTAS AR DEPRESIJA

Gydytojai dažnai sutinka sielvartaujančius pacientus, jų artimuosius, pažįstamus. Dažniausiai sielvartas yra normalus reiškinys, praeinantis savaime, sulaukus pagalbos. Sielvarto eiga priklauso nuo paciento pasirengimo trukmės netekti artimojo, netekties staigumo, netekusio asmens svarbos.
Sielvartas gali komplikuotis sunkiąja depresija, psichoze, ažitacija, mėginimu nusižudyti, piktnaudžiavimu alkoholiu, vaistais.
Sielvarto ir depresijos simptomai yra labai panašūs. Sielvarto simptomai atitinka tas aplinkybes, kuriose atsidūrė asmuo, o depresija sergančiųjų pacientų klinika neadekvati, t.y. ilgam sutrinka veikla, būna liguistas savęs nuvertinimas, ryškiai sulėtėjusi psichomotorika.
Sielvarto ir depresijos simptomų skirtumai
SielvartasDepresija
Prasideda po naktiesPrasideda bet kada
Savigarbos jausmas nesikeičiaGali pasirekšti nevertiškumo jausmas
Socialinė ir darbinė veikla neryškiai ir laikinai sutrikusiRyškiai sutrikusi socialinė ir darbinė veikla
Mirusysis vertinamas realiaiMirusysi idealizuojamas ar jo vaizdas pernelyg iškreipiamas
Somatiniai depresijos požymiai (ankstyvas pabudimas, apetito stoka, kūno masės mažėjimas ir kt.) greitai praeinaSomatiniai depresijos požymiai būna ilgai
Distresas praeina per 6-12 savaičiųDistresas ilgalaikis, trunkantis 3-18 mėnesių 
Suicidinių minčių nėra arba jos trumpalaikėsSuicidinės mintys dažnos, planuojama savižudybė
 Antidepresantai nepadeda
Antidepresantai padeda

Sielvartas gali būti dėl skyrybų, mylimo gyvūnėlio netekties, netekto darbo, kūno dalies, pablogėjusios socialinės padėties. Klinika priklauso ir nuo asmens kultūros. Normalaus sielvarto požymiai yra depresinė nuotaika, nemiga, nerimas, blogas apetitas, sumažėję interesai, kaltės jausmas (išgyvenama, kad nebuvo padaryta tai, kas galėjo padėti išvengti netekties), sapnai apie mirusįjį, dirglumas, irzlumas, kaltinimas gydytojų, kurie gydė mirusįjį, nesugebėjimas susikaupti, dėmesio sutelkimas į daiktus, veiklą, prisiminimus, susiejusius su mirusiuoju, jausmas, kad mirusysis yra čia pat, taip pat dusulio jausmas ir kiti somatiniai simptomai. Psichologinė būsena gali pasireikšti šoku, neigimu, prašinėjimu ir mirusiojo ieškojimu. Aktyvūs simptomai paprastai būna 3-6 mėnesius, vėliau išnyksta.
Nepaisant nuomonės, kad sielvartas yra normali reakcija, tokiems pacientams dėmesys turi būti skiriamas ne mažesnis negu kitiems. Laiku pradėtas sielvartaujančio paciento gydymas apsaugo nuo sunkiosios depresijos. Padrąsinkite asmenį išreikšti savo jausmus, susijusius su mirusiu artimuoju, pakalbėkite apie jų buvusius santykius. Žmogų kartais užvaldo pyktis, dėl to, kad artimasis mirė. Reikia padėti jam išreikšti pyktį, nes jis jaučia kaltę dėl šio jausmo. Nuraminkite jį, paaiškindami, kad tokie požymiai yra normalus ir turi praeiti, kad tai nėra psichikos sutrikimas. Tačiau reikia vengti asmenį raminti ir neleisti jam išreikšti savo jausmų.

Pagal :
http://www.agora-fobija.lt/default.asp?DL=L&TopicID=28&Code=

2016 m. gegužės 11 d., trečiadienis

TRYS ZONOS

Norėčiau atskleisti šią efektingą emocijų paleidimo techniką, kaip elgtis su savo emocijomis, pojūčiais ir jausmais kiekvieną dieną. Mano nuomone, tai daug svarbiau nei valytis dantis kasdien, jei nenorite sirgti.

"10 sekundžių stebuklas" yra galingas vaistas ir gydo labai greitai. Puikus dalykas, ir tai taip pat gali būti naudojama profilaktiškai, kaip gyvenimo būdas. Naudojant šią techniką, galime pastebėti ir užkirsti kelią daugumai problemų, kurios anksčiau neramino mus. Atsipalaiduokite ir nuskaitykite/nuskenuokite savo kūną, ar jaučiate įtampą šiose 3 zonose. Pradėkite nuo zonos, kurioje jaučiate stipriausią įtampą (vertimas iš anglų kalbos):
1 Zona
Pojūtis: Jūsų nugara, pečiai ar kaklas įsitempę.
Emocija: Labai tikėtina, kad esate pikti, nusivylę arba susierzinę
Ko reikia: Jums reikia pasijausti lygiais. Jums reikia paieškoti, ką galiėtumėte padaryti, kad tai įvyktų.
Paprastas Dešimties sekundžių pranešimas: "Esu įsitempęs ir nusivylęs. Ką mes galime padaryti, kad dirbtume kartu kaip komanda.?"

Aš jaučiu įtampą nugaroje / kakle / pečiuose ... o tai reiškia:
Aš piktas (arba sudirgęs, susierzinęs, įniršęs) ... o tai reiškia:
Ribos peržengtos ... ir tai reiškia, kad:
Man reikia imtis veiksmų, kurie leistų man jaustis lygiam.
Jei aš galiu tai padaryti, tada galiu pajausti kaip tikrosios galios teka per mane.

Mūsų tyrimai parodė, kad geriausias būdas jaustis lygiems ir, kad kiti laikytų jus lygiais, tai tiesiog paprastai pareikšti savo pojūtį ar jausmą.
Bendraukite iš nuostabos ir atradimų pozicijos, o ne kaip auka.

Magija yra sukuriama, kai jūs padarote paprastą ir diskutuotiną pareiškimą apie savo pojūtį ar jausmą. Jei tai išreiškę, paliksite šiek tiek erdvės ir tylos, padarysite pauzę, tai pamatysite galingus rezultatus. Jeigu paskubėsite su paaiškinimais ar pradėsite daugiažodžiauti, rezultatas nebus toks efektyvus.
Negalima sakyti: Kodėl jūs niekada nesiimat jokios atsakomybės ? Kodėl aš turiu daryti viską?

2 Zona
Pojūtis: Jūsų gerklė ar krūtinė įsitempusi
Jausmas: Jūs esate liūdnas, ar įskaudintas, ar ilgitės kažko.
Reikia: Jums reikia pripažinti praradimą, koks jis bebūtų. Jums reikia išsiaiškinti, ko jūs ištiesų ilgitės.
Paprastas Dešimties sekundžių pranešimas:"Dabar jaučiuosi liūdnas, duodu sau šiek tiek laiko pajusti tai, ką aš praradau ir tai, ko aš tikrai noriu."

Jaučiu gumulą gerklėje / spaudimą ar gniaužimą krūtinės viršuje ... o tai reiškia:
Aš liūdnas ... o tai reiškia:
Aš patyriau praradimą ... ir tai reiškia, kad:
Man reikia surezonuoti su ta praradimo realybe ir atsisveikinti, net jeigu praradimas atrodo ir nereikšmingas.
Jei aš sugebėčiau tai padaryti, tada atsivertų kelias teigiamiems jausmams užpildyti krūtinę: meilei, dėkingumui, šiltam širdingumui.

Vienintelis dalykas, kuris gydo, tai susidurti tik dešimt sekundžių su savo praradimu be krūpčiojimo. Jūs suprasite, kad tai padarėte, kai gerklė atsilaisvins iš gniažtų.

Negalima: Nebandykite naudoti tokių užsimiršimo būdų, kaip reidai į šaldytuvą, barą ar prekybos centrą.
Negalima skambinti savo draugams ir padaryti jį / ją blogais. Vietoj to, skambinkite savo draugams ir paprašykite išklausyti jūsų, kol jūs reikšite savo liūdesį. Kai jausmai praeis, padėkokite jiems ir pasakykite,kad jie galės kitą kartą padaryti tą patį jums, kai turės kokių praradimų.

Aš jaučiu, lyg kas gniaužtų kumščiu krūtinę /sunku kvėpuoti ... o tai reiškia:
Aš ilgiuosi kažko ar ko nors ... o tai reiškia:
Aš patyriau, kad kažko trūksta / esu nevientisas ... ir tai reiškia, kad:
Man reikia imtis veiksmų, kad susijungti ir sukurti ryšį su savimi, kitu asmeniu ar pilnai išpildyti save.

Jei aš sugebėčiau tai padaryti, tada galėčiau bendrauti su žmonėmis širdingai. Gebėčiau išreikšti troškimus, kurie yra brangūs mano širdžiai, ir galėčiau padėti kitiems išreikšti jų.

Sutelkite savo dėmesį į jausmus krūtinėje. Paskambinkite savo draugui ir pasakykite jai / jam, kad jūs ilgitės jų. Atsiverkite, ko jūs ilgitės. Išlaikykite dėmesį ties savo ilgesiu ir nuolat ieškokite jo šaltinio tol, kol jūsų suspausta krūtinė atsileis...

Negalima: Nebandykite atitraukti ar nukalbėti save nuo šito jausmo. Nelyginkite savęs su savo draugu, nesukite pavydo ar konkurencingų minčių ratų.

3 Zona
Pojūtis: Jaučiate įtampa skrandyje
Jausmas: Jūs esate išsigandęs, neramus ar nervingas.
Reikia: Jums reikia jaustis saugiam. Jums reikia ieškoti, ką galite padaryti, kad tai įvyktų.
Paprastas Dešimties sekundžių pranešimas: ". Aš esu įsitempęs ir nervingas. Noriu jaustis saugiai."

Aš jaučiu stiprų sukimo pojūtį pilve ... o tai reiškia:
Aš bijau ... o tai reiškia:
Aš patyriau fizinio ar socialinio skausmo grėsmę ... ir tai reiškia, kad:
Man reikia imtis veiksmų, siekiant pašalinti grėsmę arba sukurti saugumo zoną aplink save.

Jei aš sugebėčiau tai padaryti, pajausčiau gilų įsicentravimo jausmą ir lengvai, eičiau per pasaulį.

Jei norite sukurti galingiauisus stebuklus, pasakykite vieną dalyką, kas būtinai turi būti pasakyta tam vieninteliam žmogus, kuriam jums būtinai reikia tai pasakyti.;

Orginalo kalba:
http://www.amazon.com/The-Ten-Second-Miracle-Gay-Hendricks/dp/1456317776

Zone One
Sensation:Your back (or shoulders, or neck) is getting tense.
Feeling: You're very likely angry or frustrated or aggravated
What You Need: You need to feel equal. You need to look for what you can do to make that happen.
A Sample Ten_second Communication: "I'm getting tense and frustrated. What can we do to work together as a team ?"

I am feeling tension in my back/neck/shoulders...which means:
I'm angry (or irritated, aggravated, mad)...which means:
I've experienced a trespass...and that means:
I need to take actions that allow me to feel equal.
If I can do that , I can feel a sense of authentic power flowing through me.

Our research has shown that the best way to feel equal and get others to treat you as equal is to communicate a straightforward statement of sensation or feeling.
Communicate from wonder and discovery, not from the position of victim.

The magic is created when you make a simple and arguable statement of sensation or feeling. If you will give some space and silence after saying it, you'll see powerful results. If you rush in with explanations or excess verbiage you'll dilute the results.
Don't say: Why don't you ever take any responsibility around here? Why do I have to do everything?

Zone Two
Sensation: Your throat or chest is getting tense.
Feeling: You're sad or hurt or longing for something.
Need: You need to face the loss, whatever it is. You need to figure out what you're really longing for.
A Sample Ten_second Communication: "I'm feeling sad right now. I want to take a moment and feel what I'm losing and what I really want."
I am feeling a lump in the throat/pressure or construction high in the chest...which means:
I'm sad...which means:
I've experienced a loss...and that means:
I need to resonate with the reality of my loss, to say good-bye, even if the loss seems insignificant.
If I can do that , I can open to the organic positive feelings that flow in the chest: love, gratitude, warm-heartedness.
The only thing that heals is to face the loss for ten seconds without flinching. You'll know you've done it when the construction in your throat begins to loosen.
Don't: Don't distract yourself by raiding the refrigerator, bar or the shopping mall. Don't call your friends and make him/her wrong. Instead, call your friends and ask them to listen while you express your sadness. When the feeling shifts, thank them and tell them you'll do the same for them the next time they have a loss.
I am feeling a fist in the chest/uneasy breathing...which means:
I'm longing for something or someone...which means:
I've experienced myself as missing something/incomplete...and that means:
I need to take actions toward union and connection with myself, another person, or my ultimate fulfilment.
If I can do that , I can meet people heart-to-heart. I can express the passions that are dear to my heart, and I can support others in expressing theirs.
Focus your attention on the feeling in your chest. Call your friend and tell her/him that you miss.Open up to what you're longing for. Keep your attention on the longing, and keep looking for the source of it until the fist in your chest releases..
Don't: Don't distract yourself or talk yourself out of the feeling. Don't compare yourself to your friend, spinning your wheels with envy or competitive thoughts.

Zone Three
Sensation: There's a racy, queasy tension in your stomach.
Feeling: You're scared or anxious or nervous.
Need: You need to feel safe. You need to look for what you can do to make that happen.
A Sample Ten_second Communication: "I'm getting tense and nervous. I want to feel safe."
I am feeling speedy/queasy/uneasy sensation in my stomach...which means:
I'm scared...which means:
I've experienced a threat of physical or social pain...and that means:
I need to take action to remove the threat or create a zone of safety around me.
If I can do that , I can feel a sense of deep centeredness and ease as I move through the world.

If you want to create the most powerful miracles, say the one thing that absolutely must be said to the one person you absolutely must say it to.

2016 m. gegužės 10 d., antradienis

NESAUGI MAMA

Kas nepaminima Mamų dienos proga:



Mokslininkė Mari Ainsworth sukūrė "Nepažįstamos situacijos" scenarijų. Ji pozicionavo, kad kūdikiam reikia "saugaus pagrindo", nuo kurio galima tirti pasaulį, siekiant suformuoti sveikus santykius į tą pasaulį ir žmones, kurie jame gyvena. Jei motina/globėja pastoviai tenkina kūdikio poreikius - ne tik maisto ir pastogės, jei ji sugeba užtikrinti stabilumą, saugumą, meilę, apsaugą-tada ji suteikia saugią bazę, iš kurios kūdikis galės tyrinėti, pasitikėti, reguliuoti savo emocijas ir formuos sveikus ryšius su pasauliu apskritai.

Kita vertus, jei globėjai yra nepastovūs ar jų iš viso nėra, kūdikis susiformuoja nesaugų prisirišimą ir tampa nepajėgus tyrinėti ir reguliuoti savo jausmų esant stresui. Be to, Ainsworth nustatė, kad kūdikiai ieško būdų, kaip išgauti savo poreikių patenkinimą iš savo nenuoseklių ir nepastovių globėjų, pavyzdžiui, rodant savo nenuraminamą elgesį, pasyvumą, priešiškumą arba iš viso ignoruojant motiną. Toks elgesys, teigia Ainsworth, skirtas norint paskatinti motiną veikti.

Nors Ainsworth tyrinėjo kūdikių elgsenos modelius, bet aišku, kad pamatytumėte, jog elgesio tarp kūdikių ir globėjų dinamika veikia ir tolimesnį gyvenimą. Kai pasitikėjimo savo motiną pagrindai yra nesaugūs, jie greičiausiai iškreips ir visus kitus būsimus santykius ir lūkesčius iš gyvenimo.

Plačiau anglų kalba: 

Ainsworth created the “Strange Situation” scenario. She posited that infants need a “secure base” from which to explore the world in order to form healthy relationships to that world and the people who inhabit it. If the caregiver consistently meets the needs of infant—beyond just food and shelter; if she is able to provide stability, safety, affection, protection—then she provides the secure base from which the infant will be able to explore, have confidence, regulate their emotions, and form healthy bonds with the world at large.
On the other hand, if a caregiver is inconsistent or absent, the infant forms an insecure attachment and becomes incapable of exploring or regulating their feelings in moments of stress. Further, Ainsworth found that infants devise ways to get their needs met by their an inconsistent caregiver, such as acting inconsolable, passive, hostile, or ignoring the mother all together. This behavior, Ainsworth argues, is meant to spur the mother into action.
Though Ainsworth kept her focus on the behavioral patterns of infants, it’s clear to see how the dynamic between infant and caretakers plays itself out through the course of one’s life. When the element of basic trust in your mother is precarious, it can, and likely will, distort the expectations for all other relationships in your life.

2016 m. gegužės 9 d., pirmadienis

SAVE KEIČIANČIOS SMEGENYS

Jeigu norite platesnės informacijos apie smegenų veiklą, rekomenduoju paskaityti knygą „Save keičiančios smegenys". Kanados mokslininkas, psichiatras, psichoanalitikas, Toronto ir Niujorko universitetų bendradarbis Normanas Doidge'as bestseleriu tapusioje knygoje „Save keičiančios smegenys" (The Brain That Changes Itself, 2007) išsamiai aprašo revoliucinį atradimą, teigiantį, kad žmogaus smegenys pasižymi gebėjimu keistis. Šios fundamentalios smegenų savybės, kurią imta vadinti neuroplastiškumu, atradimas radikaliai pakeitė ne tik medicinos mokslą, bet ir patį požiūrį į žmogaus smegenis kaip į nuolat kintantį ir galintį atsinaujinti neuronų tinklą.
Publikuojama pirmoji šios knygos ištrauką.
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-29756/straipsnis/Norman-Doidge-Save-keiciancios-smegenys-pirma-istrauka
2013 m. vasario 22 d. Vilniaus knygų mugėje „Kitų knygų" leidykla surengė Normano Doidge'o knygos „Save keičiančios smegenys" pristatymą. Mokslinėje diskusijoje „Kaip ir dėl ko keičiasi mūsų smegenys" dalyvavo psichologas Feliksas Laugalys ir neurologas Gintaras Kaubrys:

2016 m. gegužės 3 d., antradienis


Kodėl aš nemėgstų trumpų pašnekesių: 
Aš noriu šnekėti apie atomus, mirtį, ateivius, seksą, burtus, intelektą, gyvenimo prasmę, tolimąsias galaktikas, muziką, kuri verčia jaustis tave kitaip, prisiminimus, apie tai ką pamelavai, apie kiekvieno trūkumus, mėgstamus kvapus ir skonius, vaikystę, apie tai, kas verčia prabusti vidury nakties, apie nesaugumą ir baimes.
Man patinka "gilus" pašnekesys, kai žmonės kalba emocingai, apie tai, kas dedasi jų susuktose galvose. 

Man nepatinka, kai į klausimą, "Kaip tau sekasi ?" tiesiog atsakoma: "Gerai".

KAM REIKALINGA ANGLŲ KALBA



Pabaltijo verslininkai verslo derybose :)

ŠVENTAS VANDUO

Vanduo, kurio yra žemėje, po žeme ir virš žemės, sudaro apie 70 proc. žmogaus organizmo - iki 95 proc.- kraujyje, daug jo - smegenyse. Kas žinoma apie “šventąjį ” vandenį, jo savybes, galias?

Šventas, energetiškai įkrautas vanduo veikia mūsų energetinius centrus - čakras, t.y. mūsų bioenergetinį lygmenį, visus kūno organus, psichoemocinę būseną, gydo fizines, nervų ligas. Šis vanduo, vos panaudojus, net tą pačią akimirką, kartais išgydo net pačias sunkiausias ligas, vadinamas nepagydomomis”, - teigia mokslininkas, bet priduria, kad praktiškai šių stebuklingų savybių jis nėra tyrinėjęs, taigi, jo teiginiai daugiau teoriniai.

Ypatingo vandens datos

Pasak technikos mokslų daktaro, Kauno technologijos universiteto docento Jono Dainausko, vadovaujančio Lietuvos parapsichologų draugijai, įdomus vandens struktūros pasikeitimas stebimas kasmet tuo pačiu metu - sausio 19 d., vasario 15 d., ir birželio 24 d. naktimis. Stačiatikiai šias datas sieja su Kristaus gyvenimu - sausio 19-ąją pagal senąjį kalendorių Kristus buvo krikštijamas. O vasario 15-ąją, praėjus 40 dienų nuo gimimo, Kristus buvo nuneštas į sinagogą. Buvo manoma, kad maudymasis birželio 24-osios naktį žmogų veikia stebuklingai.
Šiomis naktimis gamtoje vyksta virsmai, pasikeičia visos Žemės energetika - padvigubėja foninis lygis, transformuojasi energetinės globalinės Žemės struktūros, iš neigiamų jos virsta teigiamomis. Dėl šių procesų pakinta vandens savybės, daugybę kartų padidėja jo energetika - iki 40 tūstančių bovių (bioenergijos matavimo vienetas). Šį vienetą 1930 metais nustatė prancūzų mokslininkas Būvis, pirmasis Cheopso piramidžių Gizos slėnyje tyrėjas.
„Šiuo metu vanduo, paimtas iš čiaupo, gamtos šaltinio - upės, ežero, šaltinėlio, stovintis ant stalo, - pasikrauna fantastiškomis energijomis. Jis tampa gyvas“, - teigia Dainauskas.
Manoma, kad toks vanduo gali išgydyti ir sunkiausias ligas. Savo spėjimus apie daugelio manymu menkai įtikėtiną faktą, mokslininkas pagrindė trejų metų tyrinėjimų rezultatais. Pirmą kartą apie šį reiškinį J. Dainauskas perskaitė vieno rusų žiniuonio knygelėje ir nusprendė ištyrinėti, koks galėtų būti šio energetinio virsmo mechanizmas. Naudodamasis biolokacinėmis priemonėmis, mokslininkas trejus metus matavo sausio 19-osios, vasario 15-osios ir birželio 24-osios naktimis paimtų vandens mėginių energetiką.
Vandenį J.Dainauskas tyrė kas 10-15 minučių ir pastebėjo, kad jo energetinių savybių augimas trukdavo maždaug 1,5 valandos. Maksimalios energetikos vandens struktūra išsilaikydavo maždaug iki 7 valandos ryto.
Tokius tyrimus unikalia aparatūra atliko ir rusų mokslininkai. Jie užfiksavo, kad šio vandens savybės energetiniu informaciniu požiūriu atitinka gyvo audinio savybes. Technikos mokslų daktaras mano, daugelio akimis mistišką reiškinį galima paaiškinti moksliškai. Skriedama savo orbita, Žemė įeina į tam tikrus laukus, kurių srautai veikia Žemę.
„Atlikdamas bandymus pastebėjau, kad keičiasi ne tik vandens struktūra. Visoje gamtoje vyksta galingi bioenergetiniai procesai”,- pasakojo J.Dainauskas. Tuo metu pasikeičia visos Žemės energetika, pakinta Žemės energetinės struktūros, geopatogeninės zonos iš neigiamų virsta teigiamomis. Būtent todėl pakinta ir vandens savybės. Jo energetika išauga keliasdešimt kartų. Toks vanduo teigiamai veikia žmogaus savijautą, pasikrauna visi energetiniai centrai, pagerėja psichoemocinė būsena. J.Dainausko teigimu, kartais, vos panaudojus pakitusios struktūros vandenį, gali išgyti ir sunkiausiomis ligomis sergantys žmonės. Kelioms valandoms stebuklingų savybių įgyja bet koks vanduo - jūros, ežero, upės ar vandentiekio.

Įkrauto vandens naudojimas

J. Dainauskas siūlo tokį eksperimentą: sausio 19 d. naktį bei vasario 15-ąją ir birželio 24-ąją prisipilti į indus vandens. Kad ir iš čiaupo. Ir gurkštelėti, esant blogai nuotaikai, sergant - vietoj vaistų. J. Dainauskas turi sukaupęs 10 metų rinkto „gyvo vandens” kolekciją. Ją laiko buteliuose. Savo unikalias savybes vanduo gali išsaugoti labai ilgai. Maudydamasis vonioje, į kurią įpilta kad ir nedaug stebuklingo vandens, žmogus atsiduria galingo poveikio energijų sraute, jį užplūsta žvalumas, karštis, šiluma. Pataria įsidėmėti minėtas ypatingas dienas – prisileisti iš čiaupo vandens į indus, naudoti jį maudantis, apsiprausiant, geriant - visais įmanomais būdais.
Tačiau padėtas ten, kur teka požeminiai vandenys, kitose energetiškai netinkamose vietose, vanduo netenka savo gydomųjų galių. Todėl mokslininkas patarė indą, į kurį įpilame gyvojo vandens, apjuosti varine viela. Arba lino, kanapių, kito natūralaus pluošto nešlapiu siūlu, surišant mazgelį. Tai - savotiška apsauga. Beje, seniau Rusijoje gimusį vaiką per pilvuką apjuosdavo raudonu siūleliu, kad jis būtų apsaugotas nuo pikto.
Kaunietis mano, kad vandens molekulės išsaugo informaciją, todėl net lašelis gyvojo vandens, įpilto į paprasto vandens indą, pakeičia visą jo struktūrą. Tai reiškia, kad gyvojo vandens resursus galime nuolat dauginti. Gyvasis vanduo negenda, išsilaiko metus ir daugiau.
J. Dainauskas priminė, kad apie neįtikėtinas vandens savybes užsimenama ir baltų legendose. Vietas su vadinamu “stebuklingu” vandeniu turime ir Lietuvoje. Tai vanduo iš Alksnėnų, Kleboniškio šaltinio šalia Kauno ir kitos vietos.

Žinios iš Maskvos

Štai kokias žinias pateikia mokslininkai iš Maskvos. Vienam iš mokslo tyrimo instituto filialų vadovaujanti medicinos mokslu kandidatė I.J.Martjanova priėmė savo pacientę, kuri prieš mėnesį atrodė jautėsi labai blogai, atrodė tarytum skeletas, nes sirgo sunkia onkologinio susirgimo forma. Šįkart pacientė buvo neatpažįstama, atsigavusi, papilnėjusi, su lengvai rausvais skruostais, besipasakojanti, kad jai grįžo jėgos, apetitas, gera nuotaika . Kas gi įvyko per toki trumpa, kelių savaičių laikotarpį?

Ji prieš Jėzaus Kristaus krikštijimo šventę /sausio 19 d./nuvyko į Troicos-Sergijevo vienuolyną pas tėvą Germaną. Jis surinko visus kenčiančius ir visa naktį juos „auklėjo”. Ryte išleido, prisakęs kiekvieną dieną maudytis vonioje, į ją įpilant vieną arbatinį šaukštelį „švento” vandens. Po savaitę trukusių procedūrų, minima pacientė pasirodė gydytojai J.Martjanovai .

Informacijos autoriai, kaip jie teigia, „netikėdami stebuklais”, nutarė ieškoti netikėto išgijimo priežasties ir paaiškinimo. Į 30 laipsnių pagal Celcijų vandens pripildytą vonią buvo įpiltas vienas arbatinis šaukštelis „švento” vandens. Pabuvus vonioje, jau po keliu minučių kaktą išpila prakaitas, lyg būtumei pirtyje, po to juntami lengvi kūno „pabadymai”. Procedūra tęsiasi 15 min. Net ir išlipus iš vonios, dar maždaug valandą kūnas degė lyg gerai išsipėrus pirtyje.

Kai tik minėtojo instituto darbuotojai matavimo prietaiso zondą patalpino virš „švęsto “vandens, prietaiso ekrane pasirodė slenkanti laužyta linija. Impulsas yra! Tačiau kokios spinduliavimo dažnių charakteristikos? Ir štai jas pateikia prietaisas. Jos tokios, kokias spinduliuoja absoliučiai sveikas organas!

Garsus rusų aiškiaregis ir gydovas Stepan Baidužij savo knygelėje „Celitelnyje sekrety“ tvirtina, kad gamta du kartus per metus pati energetiškai įkrauna vandenį. Tai įvyksta iš sausio 18 d. į sausio 19 dieną, nuo 24 val. iki 3 val. ryto. Minimu laiku vandeni geriausia imti iš natūralaus šaltinio, nors galima ir iš vandentiekio. Gyvą vandenį , turintį milžinišką galią, gamta sukuria iš birželio 23 dienos į birželio 24 dienos nuo 23 val. iki 3 val. ryto.
Pagal spaudą parengė Rimas Kavaliauskas
http://pirtis.lt/lt/sveikata/vanduo/sventas-vanduo

2016 m. gegužės 2 d., pirmadienis

KODĖL VERTA STUDIJUOTI SANSKRITĄ


Ar ne laikas ir mums įvesti sanskrito kalbą privaloma mokyklose ! Anglai ir airiai jau turi
tokių mokyklų, o mes, apsiskelbę sanskrito prokalbe, net nekalbam apie tai?!

Sanskrito kalba yra turtinga ir daug pažengusį mokslo srityje, tai aprašyta knygose Vedose, Upanišadose, SHRUTI, Smriti, Puranas, Mahabharata, Ramajana ir tt (Nuoroda:Rusijos valstybinio universiteto, NASA ir tt NASA turi 60.000 palmių lapų rankraščių,kuriuos jie studijuoja.) kaži kodėl ?

Mokymasis Sanskrito gerina smegenų veiklą. Studentai pradeda gauti vis geresnius pažymius ir kitų dalykų, pavyzdžiui, matematikos ir kitų mokslų, kurie kai kuriems žmonėms per sunkūs. Ji gerina atminties jėgą. Jokūbo Jaunesniojo mokykla, Londonas, padarė sanskrito kalba privaloma. Studentai šios mokyklos yra tarp pirmaujančių metai po metų. Tuo pasekė ir kai kurios mokyklos Airijoje.
Tyrimai parodė, kad šios kalbos fonetika turi šaknis įvairių kūno energijos taškuose ir skaitymas, kalbėjimas arba deklamavimas Sanskritu skatina šiuos taškus ir padidina energijos lygį, tuo pačiu yra pasiekiamas atsparumas ligoms, nuraminamas protas ir sumažinamas stresas .
Sanskrito kalba yra vienintelė kalba, kuri naudoja visus liežuvio nervus.Turimas energijos kiekis organizme yra aktyvuotas, kas pagerina kraujotaką. Tai kartu su sustiprina smegenų veikimą ir užtikrina didesnį energijos kiekį bei geresnę sveikatą. Kraujospūdis, diabetas, cholesterolio kiekis ir tt yra kontroliuojama. (Nuoroda:Amerikos Hindu universitetas, po nuolatinių tyrinėjimų).

Yra pranešimų, kad rusai, vokiečiai ir amerikiečiai aktyviai tiria šventas knygas ir gražina jas atgal į pasaulį jau savo vardu. Septyniolika šalių visame pasaulyje turi universitetus, kur studijuojama sanskritas ir taip įgyjamas technologinis pranašumas.

Keista, kad tai ne tik kalba. Sanskrito kalba yra pirminis kanalas tarp žmogaus minties ir sielos; fizikos ir metafizikos; grubaus ir subtilaus, kultūros ir meno, gamtos ir jos Autoriaus; kūrinijos ir Kūrėjo.

Ar šių faktų nepakanka, kad galėtume galvoti apie sanskrito mokymąsi ?

The language is rich in most advanced science, contained in their books called Vedas, Upanishads, Shruti, Smriti, Puranas, mahabharata, Ramayana etc. (Ref: Russian State University, NASA etc. NASA possesses 60,000 palm leaf manuscripts, which they are studying.)

Learning of Samskrit improves brain functioning. Students start getting better marks in other subjects like Mathematics, Science etc., which some people find difficult. It enhances the memory power. James Junior School, London, has made Sanskrit compulsory. Students of this school are among the toppers year after year. This has been followed by some schools in Ireland also.

Research has shown that the phonetics of this language has roots in various energy points of the body and reading, speaking or reciting Samskrit stimulates these points and raises the energy levels, whereby resistance against illnesses, relaxation to mind and reduction of stress are achieved.

Sanskrit is the only language, which uses all the nerves of the tongue. By its pronunciation energy points in the body are activated that causes the blood circulation to improve. This, coupled with the enhanced brain functioning and higher energy levels, ensures better health. Blood Pressure, diabetes, cholesterol etc. are controlled. (Ref: American Hindu University after constant study)

There are reports that Russians, Germans and Americans are actively doing research on our sacred books and are producing them back to the world in their name. Seventeen countries around the world have a University or two to study Sanskrit to gain technological advantages.

Surprisingly, it is not just a language. Sanskrit is the primordial conduit between Human Thought and the Soul; Physics and Metaphysics; Subtle and Gross; Culture and Art; Nature and its Author; Created and the Creator.

Aren’t these facts enough for us to think of learning Sanskrit?

2016 m. balandžio 18 d., pirmadienis

HOMO DARANTYS

Viena gera mintis gali pakeisti žmogų

Skubame, lekiame. Kur? Kodėl? „Toks šiandienos gyvenimo tempas. Reikia nuveikti daug darbų“, – gena pasąmonė, nors visa mūsų esybė tam priešinasi. Lietuvoje viešėjusi italė Antonella Ferrari, Brahma Kumaris pasaulio dvasinio universiteto lektorė, atskleidžia, kodėl svarbu visa savo esybe būti čia ir dabar.
- Skubėjimas – šiuolaikinio gyvenimo įprotis. Kodėl kitaip nebemokame gyventi?
Vis dažniau skundžiamės, kad laikas tirpte tirpsta. Iš tiesų, gal mes patys pernelyg skubame, norėdami atlikti kuo daugiau reikalų, nuveikti kuo daugiau darbų. Koks pasitenkinimas užplūsta, kai vakare grįžę namo galime pasigirti sėkmingai įgyvendinę visus dienotvarkėje numatytus planus, ir koks nusivylimas apima, jei dalis reikalų lieka kitai dienai, savaitei.
Antonella Ferrari
Antonella Ferrari
© L.Brundzos nuotr.
Pastaruoju metu žmonės pernelyg daug reikšmės skiria „darymui“. Mes jau ne „homo esantys“, o „homo darantys“ (lot. homo – žmogus), mat gyvename vartotojiškame pasaulyje. Jaunimas gal nepastebi, o kiek brandesni žmonės jaučia – gyvenimo tempas nėra geras! Nuolatinis skubėjimas įgauna pagreitį, o mes – jaudulį, įtampą. Atsiranda pavojus nusilpti ne tiek fiziškai, kiek dvasiškai. Psichologai tokią žmogaus būseną šiandien prilygina rimtai ligai.
- Ar galima jos išvengti?
Na, nebent gyvensite labai izoliuotai. Susikrausite visą savo mantą ir išsikelsite kur nors į kalnus: ten tylu, ramu, gražu, žmonių nėra, tad ir poreikiai kitokie. Bet ar tai yra jūsų pasirinkimas? Ar toks gyvenimo tikslas? Pabėgti – ne problemos spren­­dimas.
- Kokios nuolatinio skubėjimo pasek­mės?
Jų yra ne viena. Jas žinodami nesunkiai galėsite reguliuoti asmeninį gyvenimo tempą. Pirma skubėjimo pasekmė – žmogiško bendravimo stoka. Skubėdami prarandame bendravimo grožį, pasakome tik pagrindinius dalykus, o kartais dalį jų ir pamirštame. Užuot gražiai ir mandagiai pasikalbėję, bendraujame pakeltu balsu, įsakmiu, nemaloniu tonu. Žmonių santykiai darosi nevaisingi, nevisaverčiai, be džiaugsmo.
Skubėdami prarandame ir mokėjimo klausytis, išgirsti dovaną – taip kyla konfliktinės situacijos tarp vaikų ir tėvų, sutuoktinių, draugų, bendradarbių. Dar blogiau, jei stokojame laiko išgirsti patys save. Ar nors kartą esate paklausę savo širdies, sielos, ko ji nori?.. Labai dažnai širdis norės visiškai kitko nei sąmonė.
Žmogus, nebeturintis ryšio su savo vidumi, panašėja į robotą, pradeda elgtis ir daryti „kaip visi“, o ne tai, ko reikia būtent jam. Jis paneigia didžiausią jam Kūrėjo skirtą dovaną – kūrybiškumą.
Dar viena skubėjimo pasekmė – nesiskaitymas su greičiu. Nuolat būdami įsitempę daromės netolerantiški, nežmogiški, nepakantūs kitiems, kurie gyvena kitaip, neįgaliesiems, blogiau susivokiantiems pašėlusiame gyvenimo ritme žmonėms. Pamirštame, kad daugeliui procesų įvykti, situacijoms išsispręsti reikia laiko – pažiūrėkite į gamtą: čia viskas vyksta savo laiku! Taip ir žmogaus gyvenime – reikia mokėti išlaukti.
- Ar nuolatinis tempas turi įtakos žmogaus protui?
Be jokios abejonės, skubančių žmonių protas neveikia gerai. Išmušti iš kelio jie greitai sutrinka, pasimeta, jiems nesiseka greitai surasi kitos išeities, sprendimo, todėl pasidaro irzlūs ir pikti kaip širšės ąsotyje: užuot ramiai pakilę į viršų ir išskridę, vis bando pramušti ąsočio dugną ar sieną!
Įsitempę, nervingi prarandame galimybę blaiviai mąstyti. Mokslininkai apskaičiavo, kad skubančio žmogaus galvoje per parą gimsta 40–70 tūkst. minčių, o mums reikia jų vos kelių tūkstančių. Mąstydami prarandame daug energijos. Minčių srautas nėra blogai – kur kas blogiau, kad galvodami neįgyjame patirties. Tobula, kai mintis pavyksta įgyvendinti arba ne... Tuomet įgyjame patirties, kuri ateityje pakoreguos planus. Skubėdami tam neturime laiko.
- Kokiais būdais galime išlikti stabilūs pašėlusiame gyvenimo ritme?
Išmokę valdyti mintis: jų greitį ir kokybę. Paanalizavę mintis nustebsite: dauguma jų yra neigiamos, nevertingos, tuščios. O neigiamos mintys palieka gilų įspaudą viduje – skatina blogai jaustis, elgtis, kalbėti. Gimus bent vienai neigiamai minčiai visada po jos seka dar kelios tokios, kuriomis bandome pateisinti pirmąją mintį ar jos sukeltas emocijas, situaciją. Neigiama mintis yra galingesnė už gerą mintį. Kad išnaikintum jos įspaudą, vienos geros minties nepakanka – reikia sukurti daug gerų. Neigiamos mintys lekia dideliu greičiu, o štai gera mintis lėtina mąstymo greitį.
Sulėtinus minčių tėkmę mąstymas tampa aiškesnis. Tai padaryti padeda meditacija ir net... eisena: kuo greičiau einame, tuo mintys lekia sparčiau. Atrodo, kvaila, bet vis dėlto tai veikia!
Meditacijos esmė – kuo dažniau kartoti geras mintis. Juk pamatę parduotuvėje kažką gražaus, labai reikalingo čiumpame ir viduje kurį laiką jaučiamės tarsi vaikai, gavę ledų porciją. Tokį jausmą pabandykite susikurti medituodami: atsisėdę ramiai suformuluokite jums malonią mintį, pasičiupkite ją ir, nuolat kartodami, pabandykite pajusti realų pasitenkinimą. Tokias meditacijas kelis kartus per dieną paverskite įpročiu. Protas priims nuolat kartojamos teigiamos minties informaciją, tad jausimės tvirčiau, būsime oresni, ramesni, emocijų pakylėti – pasikeis mūsų jausmai. Svarbu patikėti savo galimybėmis ir praktikuoti, dalytis savo patirtimi su kitais.
- Kokiais būdais galima įveikti blogas mintis?
Bet kokią blogą mintį galima lyginti su bomba žmoguje. Vieni neigiamus jausmus, mintis linkę išreikšti – ta bomba sprogsta ir išsiveržia į išorę barniais, veiksmais; kiti blogumus kaupia savyje ir bomba sprogsta viduje – ji išsiveržia ašaromis, būtinybe išsikalbėti. Tačiau yra ir trečias būdas neigiamai minčiai įveikti, vadinamas pagrindine dvasingumo taisykle – stabtelėti ir suprasti: „Kol nesuprantu, tol taip ir reaguoju. Turiu įsigilinti į tą situaciją, kad supratęs ją galėčiau pakeisti.“
Mūsų esybė yra stipri ir turtinga, bet eidami gyvenimo keliu išmokstame įvairių ne itin gerų įpročių: parodę pyktį gauname, ko norime, nepaisydami inteligencijos ir orumo kopiame karjeros laiptais ir kt. Reikia ryžtis priartėti prie tikrojo savęs, įsiklausyti į vidų ir mesti iššūkį pačių sukurtiems įsitikinimams. Nusiraminę, įveikę pyktį, perpratę situaciją rasime jos sprendimo būdus – kitų žmonių patarimai gerai, deja, gana dažnai taip primetama svetima įtaka, interesai.
- Ar vienas teigiamai mąstantis žmogus gali kažką pakeisti pasaulyje?
Pastaruoju metu pasaulyje vyksta daug negerų dalykų. Apie juos nuolat rašo spauda, rodo televizija. Gerų dalykų yra daug, tačiau kažkodėl jiems skiriama mažiau dėmesio. Karas gali vykti ne tik tarp šalių, bet ir tarp kaimynų, šeimoje. Bet pirmiausia karas prasideda mūsų prote. Kad galėtume kažką pakeisti pasaulyje, pirma turime keisti savo mąstymą, sąmonę. Jei vienas žmogus iš esmės visiškai pasikeis teigiama linkme, tai duos daug naudos visiems aplinkiniams. Mokslininkai tai vadina kritinės masės principu, kurį nustatė eksperimentu su beždžionėmis.
Negyvenamoje saloje viena beždžionė sumanė prieš valgydama bulvę 
nusiplauti jūroje. Ja pasekė viena, paskui dar viena beždžionė. Kai taip pasielgė 99 beždžionės, kitoje netoliese esančioje salelėje gyvenančios beždžionės pradėjo daryti tą patį. Vadinasi, jei būsite ramus, geros nuotaikos, aplink jus esantys žmonės taip pat puoselės teigiamus jausmus – jūs visi jau kursite kritinę masę. Todėl galima tvirtinti, kad vienas žmogus, net viena gera mintis pasaulį gali pakeisti.
- Nuo 1991-ųjų skaitote paskaitas daugelyje pasaulio šalių. Kaip keičiasi žmonės, jų sąmonė?
Žmonių sąmonė, tarpusavio santykiai labai pasikeitė pastaraisiais metais – tai pasaulį apėmusios krizės pasekmė. Žmonės pasidarė uždari, suirzę, mažiau bendrauja, nuolat jaučia įtampą, baimę. Jie nebepasitiki savo saugumu, abejoja ateitimi. Įtakos turi ir tautos charakteris, kultūra. Uždaresnės tautos, tokios kaip Skandinavijos šalių, Japonijos, pratusios viską kaupti savyje – pasijutę įsprausti į gyvenimo kampą jie dažnai gyvenimą baigia savižudybe. Kaupiantiesiems savyje nuoskaudas, ypač pesimistams, svarbu išmokti pasikalbėti su Kūrėju – tuomet mes atsiveriame, apsivalome, mintys nuskaidrėja.
- Ar dvasinis pasaulis gali egzistuoti lygiagrečiai vartotojiškam – juk nuo realybės sunku pabėgti?
Aš gimiau ir gyvenu Sardinijoje, kur grožis, gerovė, prabanga yra sureikšminami, malonumai yra snobiški, pernelyg žemiški. Ilgą laiką buvau dviejų drabužių parduotuvių savininkė. Dar jaunystėje atradau dvasinį pasaulį, todėl remdamasi savo patirtimi galiu teigti, kad jis suteikė mano asmenybei pusiausvyrą – prasmę tam, ką darau. Juk darbas be prasmės – tuščios pastangos, jis nesuteikia laimės!

2016 m. balandžio 15 d., penktadienis

ŽVELGIANT Į PASĄMONĘ

Krikščionys dažnai klausia, kodėl Dievas nekalba su jais, kaip būdavo anksčiau. Kai girdžiu tokius klausimus, aš visuomet prisimenu vieną rabiną, kurio klausė, kodėl taip yra, kad ankstesniais laikais Dievas dažnai pasirodydavo žmonėms, o dabar niekas jo nemato. Rabinas atsakė: "dabar jau nėra žmonių, kurie galėtų pakankamai žemai nusilenkti".
Atsakymas - kaip pirštu į akį. Mus taip užvaldė ir įkalino mūsų pačių subjektyvi sąmonė, kad užmiršome seniai žinomą dalyką - Dievas dažniausiai kalba per sapnus ir vizijas. Budistas atmeta pasąmonės fantazijas kaip nereikalingas iliuzijas, krikščionis tarp savęs ir pasąmonės pastato bažnyčią ir Bibliją, racionalusis intelektualas dar nežino, kad jo sąmonė - dar ne visa jo psichika. Šis nežinojimas gajus ir dabar, nepaisant, kad jau daugiau kaip 70 metų pasąmonė buvo pagrindinė mokslinė sąvoka, be kurios negalėjo apsieiti joks rimtas psichologinis tyrinėjimas.
Liūdna tiesa yra ta, kad tikrasis žmogaus gyvenimas susideda iš daugelio nepermaldaujamų priešybių - dienos ir nakties, gimimo ir mirties, laimės ir nelaimės, gėrio ir blogio. Mes netgi nesame tikri, kad viena priešybė įveiks kitą, kad gėris nugalės blogį, o džiaugsmas - skausmą. Gyvenimas yra mūšio laukas. Jis visada toks buvo ir visuomet bus, o jeigu taip nebūtų, baigtųsi ir egzistencija.
Kaip tik šis vidinis konfliktas leido pirmiesiems krikščionims tikėtis ir laukti greitos šio pasaulio pabaigos, o budistams - atsisakyti visų žemiškų troškimų ir siekių. Šie esminiai atsakymai būtų buvę tiesiog savižudiški, jei jie nebūtų susieti su savitomis dvasinėmis ir moralinėmis idėjomis ir praktikomis, kurios sudaro abiejų religijų didžiausią dalį ir kurios kažkiek modifikavo radikalų pasaulio neigimą.
Pabrėžiu šį dalyką, nes mūsų laikais milijonai žmonių prarado tikėjimą bet kokia religija. Šie žmonės jau nebesupranta religijos. Kol gyvenimas ramus ir sklandus, religijos praradimas beveik nepastebimas. Bet kitas reikalas, kai ateina kančia. Tada žmogus pradeda ieškoti išeities ir susimąsto apie gyvenimo ir jo stulbinančios skaudžios patirties prasmę.
Pagal Karlą Gustavą Jungą -iš anglų kalbos vertė Jūratė Musteikytė  

Kaip atpažinti nesėkmės ženklus


Blogai veikiantį automobilį galima pataisyti tik tada, kai mechanikas nustato gedimo priežastį. Jei sergate, galite pasveikti tik tada, kai gydytojas iš simptomų nustato ligą.
Kiekvienas žmogus, nelaimingai susiklosčius aplinkybėms, gali susidurti su skurdu, kančia, pažeminimu – su sąlygomis, kurios nelaimėliui gali atrodyti net blogesnės už mirtį; ir tik noras gyventi tokiose aplinkybėse atsidūrusį žmogų skatina ieškoti išeities.
Tačiau esama ir priešingos jėgos – tai „troškimas pasiduoti“,  „troškimas mirti“  kurių pripažinti, paprastai, mes nenorime. Nesąmoningas mirties troškimas Freudo teorijoje pavadintas mortido.
Jei mirties troškimas mus užvaldo gyvenimo pabaigoje ar ligos patale, vargu ar verta su juo kovoti. Tada natūraliai apleidžia jėgos ir sulėtėja gyvenimo ritmas. Kas kita kai toks troškimas kyla jaunystėje ar mums subrendus; jei taip, vadinasi mūsų gyvenime prasidėjo krizė.
Jaunystėje mes šiuos simptomus atpažįstame retai. Nenorą ko nors imtis teisiname natūraliu naujoko drovumu, bet metai bėga, o nenoras lieka, ir atsitokėję vieną dieną pastebime, kad mūsų žavus jaunuoliškas drovumas smarkiai pakito, tapo bjaurus ir atstumiantis. Kitais kartais, randame patogią buitinę situaciją, padedančia prisidengti, pateisinti, kodėl niekad rimtai nedirbome, nesiėmėm trokštsmos veiklos.
Būtinybė griebti pirmą pasitaikiusį darbą paaiškina, kodėl taip mažai kam pavyksta realizuoti savo gyvenimo planus. Iš pradžių esame pasiryžę jų nepamiršti, bet paskui alinantis darbas nuo aštuonių iki penkių mus įtraukia į rutiną. Taip mus, netgi to nesuprantančius, nuneša „troškimo pasiduoti“ srovė.
Daugelis mūsų savo pralaimėjimą slepia. Su pažįstamais ir draugais sudarome džentelmenišką susitarimą: Nepriminkite man mano nesėkmių, o aš jums nepriminsiu apie jūsų.
Ši mandagi tyla jaunystėje ar brandos metais nutraukiama retai. Vis dėlto ateina laikas, kai turime liūdnai pripažinti, kad mūsų viltys žlugo. Įžengę į šeštą dešimtmetį, o kartais ir anksčiau, visiškai pasiduodame. Daugelį nuostabių darbų, meno šedevrų sukūrė vyrai ir moterys, kurie buvo gerokai vyresni.
Taip ir slystame per gyvenimą nesistengdami išnaudoti nė dalies savo galimybių. Bet žaidimai pagaliau baigiasi ir mes nustembame, klausiame savęs, kaip taip atsitiko, kad įsitraukėme į šias slėpynes, lyg nuo jų būtų priklausęs mūsų gyvenimas.. Kas per tą laiką, nutiko su tikruoju mūsų gyvenimu, kol buvome įsitraukę į šį žaidimą?…
Kartais tos akimirkos praeina, ilgam ar net visam laikui pamirštamos, bet kai kurie iš mūsų neužmiršta jų niekad. Išsivaduoti galima. Tereikia pripažinti, kad „Troškimas pasiduoti“ tikrai egzistuoja ir mes gal būt esame jo aukos. Pagavus vagį už rankos ateina metas išties veikti – gyventi...
Troškimo pasiduoti apraiškos
Pusamžis plevėsa, restoranų ir salonų liūtas bei saulėje snaudžiantis nesiskutęs priemiesčio filosofas gali susipažinti, jie turi išties daug bendra. Snaudžiantis dykinėtojas intravertas ir šokius mėgstantis ekstravertas, du visiškai skirtingi žmonės, kuriuos skatina tie patys impulsai: nesąmoningai abu bėga nuo tikro gyvenimo, jie bando pasiduoti nesėkmei, sužlugti ir pasislėpti po tuščia, beprasme veikla. Markas Aurelijus juos įspėtų: „Nesielk taip, lyg gyvenimas truktų tūkstančius metų“. Esantys troškimo pasiduoti gniaužtuose elgiasi taip, tarsi gyventų tūkstantį metų.
Nesėkmės gali būti tokios pat įvairios kaip ir psichologiniai žmonių tipai, todėl dažnai sunku atpažinti šį pražūtinga troškimą tiek savyje, tiek kituose.
Esama žmonių, kurie miega dviem ar net šešiom valandom daugiau nei reikia gerai fizinei sveikatai palaikyti. Jei žmogus pripratęs kelis kartus per dieną prigulti ir nusnūsti, diagnozė labai aiški.
Pasitaiko ir vaikščiojančių miegalių, tai žmonės kurie leidžia įvykiams tekėti pro šalį ir juose beveik nedalyvauja. Kartais jie įsitraukia į nekonstruktyvią, „laiką užmišančią“ veiklą. Tai mėgėjai lošti, patologiški knygų  „graužikai“, nenuilstantys kryžiažodžių sprendėjai, įvairių dėlionių mėgėjai ir t.t.
Iš nesėkmių mėgėjų lengviausiai atpažįstami girtuokliai. Kai žmogus diena iš dienos geria, kol jam aptemsta sąmonė, kiekvienam akivaizdu, kad jis nori pasiduoti, pralaimėti.
Esama tūkstančiai kitų simptomų kurie praslysta nepastebėti. Apibendrinant galima pasakyti, kad tai apima viską, ką žmogus žino jam kenkiant, bet vis tiek tai daro. Užsiima bet kokia kita veikla vietoj to, kad imtų spręsti tikras problemas.
Pasitaiko „atsidavusių“ dukterų, sūnų, motinų ir žmonų, kartais tėvų kurie aukoja gyvenimą dėl kito žmogaus, tačiau iš esmės nepadeda, nes patys yra nepakankamai brandūs.
Yra tokių kurie imasi užduoties žinodami, jog ji gerokai viršija jų jėgas. Seneka apie tai įspėja “… nieko nesiimkite, dėl ko, akimirksniu gavę, galėtumėte stebėtis, jog pavyko.”
Pasitaiko tokių kurie įsitraukia į abejotinos reikšmės „tyrimus“. Vienas studentas pradėjo rinkti biografinius duomenis apie mažai žinomą Italijos veikėją. Pseudobiografas jau sulaukė penkiasdešimties, tačiau neparašė dar nė vieno žodžio apie šio „reikšmingo“ žmogaus gyvenimą.
Turbūt didžiausią grupę iš siekiančių patirti nesėkmę sudaro „didieji žavuoliai“. Kai pamatote, kad žmogus elgiasi žaviau, nei reikalauja situacija, žinokite, kad jis specialiai ieško nesėkmės. Čia kalbama apie apsimetėlius meilikautojus, malonius vyrus ir moteris, kurie nori, kad juos laikytų tik dideliais, puikiais, žavingais vaikais. Jie neatsakingi, ne itin protingi, tačiau visiems, net nepažįstamiems, nepaprastai mieli. Tik pažvelgę giliau suprantame, kad jų lipšnumas visiškai nepagrįstas. Sveikam suaugusiam žmogui nereikia nei švelnumo, nei atidumo iš kiekvieno atsitiktinai sutikto. Jie eina per gyvenimą klaidingu keliu, nepripažindami, kad žlunga, kol likimas jiems galiausiai parodo liūdnas tokio paviršutiniškumo pasekmes.
Laiko švaistytojai, lošėjai ar darbo maniakai visų pirma apgaudinėja save. Savo vienintelį gyvenimą užgriozdinę beprasmiu šlamštu, jausmų nuotrupomis, sintetinėmis emocijomis, užgaidomis vien tam, kad pasąmoningai vengtų užsiimti tuo, ką jie išties galėtų tikrai gerai atlikti , tuo kas yra jų pašaukimas ir prasmė.
Parengta pagal:
Og Mandino. Sėkmės universitetas. Luceo: Vilnius. 2012, 39-47 p.
Šarkos išmąstymai šia tema: "Troškimas pasiduoti" atsiranda nebrandžiai asmenybei. Nebrandi asmenybė yra ta, kuri nemoka mylėti savęs. Nereikia meilės sau painioti su egoizmu, nes egoizmas kaip tik ir yra nepakankama meilė sau. Meilė sau turi tapti centriniu ir pirmuoju meilės prioritetu. Kaip teisingai mylėti save labai gerai aprašyta  psichologo A.Nekrasovo knygoje "Gyvosios mintys".